Dokonali włamania i kradzieży. Raczej nie pójdą siedzieć

0
1753

Szkody wyrządzone podczas włamania oraz próby włamania są większe niż zysk z samej kradzieży. Podejrzani o to mężczyźni zostali zatrzymani, ale raczej nie trafią do aresztu.

 

Artykuł 279 kodeksu karnego mówi, iż: „Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”

Do kolejnej kradzieży z włamaniem na terenie powiatu lwóweckiego doszło w nocy ze środy na czwartek. Sprawcy jako cel wybrali sobie Food Trucka stojącego na wleńskim rynku oraz jeden ze sklepów w rynku. Poszkodowani o całym zdarzeniu dowiedzieli się dopiero rano, gdy przyszli do pracy i natychmiast powiadomili policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji dowiedzieli się, iż nieznani na tamtą chwilę sprawcy po włamaniu do food trucka skradli kilkaset złotych gotówki oraz trochę jedzenia i picia znajdującego się na półkach. To jednak było dla nich mało i postanowili obrobić pobliski sklep spożywczy, jednak po wybiciu szybki w drzwiach nie dali rady sforsować zamków.

Mundurowi poczynili szereg ustaleń, które szybko pozwoliły na ustalenie sprawców. Ci są im dobrze znani. To dwaj nastoletni mieszkańcy gminy Wleń. I właśnie z powodu swojego wieku podejrzani raczej nie trafią do aresztu, gdyż nieletni pomiędzy 13 a 17 rokiem życia ponoszą odpowiedzialność karną na zasadach przewidzianych w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Wobec nich nie stosuje się kar i środków karnych, ale środki wychowawcze. W najcięższych wypadkach mogą zostać oni skierowani do zakładu poprawczego.

zdjęcie nadesłane przez czytelników – dziękujemy!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here