Do Polski wraca zima. W najbliższych dniach mróz i śnieg

0
785
© Lwówecki.info

Do Polski dotarła strefa chłodnego frontu atmosferycznego, który dziś będzie się przemieszczał z północy na południe. Przyniesie on stopniową zmianę pogody.

 

Dziś na południu kraju zmiany nie będą jeszcze odczuwalne. Temperatura w południe ma oscylować w okolicy 10 stopni Celsjusza. Jednak widać już wzrost zachmurzenia.

Jak podają IMGW w nocy z czwartku na piątek opady przemieszczą się na południe kraju, miejscami może spaść 5 cm śniegu, w górach nawet do 10 cm. Noc chłodna: od 0°C na południu, do –6°C na północy. W piątek chłodniej już w całym kraju, temperatura maksymalna od –1°C na północnym wschodzie, do 4°C na południowym zachodzie. Wystąpią również przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Największy przyrost pokrywy śnieżnej prognozowany na południu – do 5-8 cm śniegu, a w Karpatach około 10 cm.

Niskie temperatury i opady śniegu towarzyszyć nam będą co najmniej kilka dni. Według prognoz IMGW w sobotę i niedzielę nadal chłodno, możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 6°C, nocami lokalnie spadnie do –7°C, a w obszarach podgórskich nawet do –13°C.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here