Do Niemiec tylko z testem na COVID-19, świadectwem szczepienia lub przechorowania?

0
1008

Wszystko wskazuje na to, że już od niedzieli 1 sierpnia 2021 r. wjeżdżając do Niemiec trzeba będzie posiadać aktualny negatywny test na obecność COVID-19, być ozdrowieńcem lub legitymować się świadectwem szczepienia.

 

Premier Bawarii Markus Soeder powiedział w telewizji ARD, że otrzymał zapewnienie od władz w Berlinie, iż zostanie zrobione wszystko co możliwe, aby już od 1 sierpnia wprowadzić jednolite regulacje ws. obowiązkowych testów przy wjeździe do kraju. Soeder poinformował, że obowiązek ma dotyczyć wszystkich, a nie tylko – jak obecnie – osób przybywających do Niemiec drogą lotniczą. „Te regulacje są dość proste. Każdy musi mieć test, czy to wjeżdżając samochodem, pociągiem czy przylatując” – powiedział polityk.

Premier Bawarii nie poinformował jak traktowane będą osoby zaszczepione i ozdrowieńcy, ale zrobił to szef resortu spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer, który powiedział w wywiadzie dla gazety „Bild”, że ozdrowieńcy i osoby zaszczepione (legitymujące się odpowiednimi dokumentami), będą zwolnione z obowiązkowych testów na COVID-19 przy wjeździe do tego kraju.

Przestrzegania nowych uregulowań mają pilnować wydziały graniczne Policji, które mają prowadzić kontrole na przejściach granicznych (drogowych i kolejowych) oraz w ich pobliżu.

-/lubański.eu/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here