Dlaczego warto pojechać na targi branżowe? Poznaj zalety takiej formy promocji

1
424

Popularność targów branżowych rośnie z roku na rok. Nawet w czasach szybkiego postępu technologicznego i rozpowszechniania się internetowych oraz multimedialnych reklam niezmiennie docenia się bezpośredni kontakt z klientem. Jeżeli prowadzisz firmę i nie wiesz, w jaki jeszcze sposób możesz zyskać potencjalnych kontrahentów – wybierz się na targi. Zanim jednak wsiądziesz w samochód wypełniony materiałami reklamowymi i popędzisz w stronę hali wystawowej, zastanów się nad sposobami promowania firmy w takim miejscu. Masz wątpliwości? Rozwiej je, odpowiadając na poniższe pytania.

Moja działalność jest niszowa. Co zyskam, biorąc udział w targach branżowych?

Wbrew pozorom, nie tylko rozwinięte branże notują sukcesy po wystąpieniu na targach związanych z tematyką ich pracy. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wydarzenia takie rzeczywiście zrzeszały przedstawicieli wielu największych gałęzi przemysłu czy gospodarki. Obecnie udział w targach ma sens nawet w przypadku branż dopiero rozpoczynających ekspansję rynku. Osoby, które trafiają na nie w charakterze gości, nie znalazły się tam przypadkowo. Mają one nadzieję, że przedstawisz im ciekawą ofertę, nawiążesz z nimi współpracę albo że zakupią u Ciebie interesujący produkt. Mówiąc krótko, każda osoba przechodząca obok Twojego stoiska to przyszły klient. Od Ciebie zależy, jak tę szansę wykorzystasz.

W ostatnich latach duże uznanie zyskały zwłaszcza targi organizowane przez branżę kosmetyczną, reklamową, medyczną, sportową oraz wiele innych. Największe imprezy w Polsce przyciągają ponadto gości zza granicy, pojawia się więc szansa na podbicie rynków europejskich i światowych. Zatem nawet prowadząc niewielką działalność, na przykład produkcję akcesoriów i dekoracji handmade, masz możliwość zaprezentowania się wpływowym przedsiębiorcom.

Nie mam pieniędzy na zapierające dech w piersiach stoisko. Czy opłaca się jechać?

Pora obalić mit, że stoisko targowe musi być drogie. Wyspecjalizowane w ich tworzeniu firmy, takie jak Adsystem, oferują systemy wystawiennicze dopasowane zarówno do Twoich oczekiwań, jak i budżetu. Sam możesz wybrać, jakie elementy chcesz zawrzeć w swojej przestrzeni reklamowej. Ścianki systemowe, roll upy, lady, stoliki, stojaki na ulotki, designerskie fotele, pufy – wszystko da się połączyć w różne konfiguracje, zawsze z tak samo doskonałym efektem. Najważniejsze jest umieszczenie w widocznych miejscach logo firmy i przykuwającej wzrok grafiki, gdyż to one zachęcają przechodzących do zapoznania się bliżej z daną ofertą. Nie trzeba inwestować w hologramy, zatrudniać animatorów czy organizować konkursów z nagrodami. Wystarczy miła obsługa, dobrze zaprojektowana przestrzeń i przejrzyste, rzeczowe materiały reklamowe, aby obecność na targach była zwieńczona sukcesem.

 

“Materiał partnera”

1 KOMENTARZ

  1. Super sprawą jest uczestnictwo w targach, ja byłam na Rema Days i można zdobyć wiele nowych kontaktów, nabyć doświadczenie, nowe pomysły. Na pewno jest to przydatne

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here