Dlaczego nie można postawić nowej wiaty?

4
514
zdjęcie z 2021 roku

W 2021 roku nad regionem przeszły wichury, które wyrządziły spore szkody. Powalone drzewa, połamane gałęzie, zerwane dachy i … uszkodzona wiata przystankowa.

 

Jak już wspominaliśmy w listopadzie 2021 roku do redakcji Lwówecki.info zwróciła się mieszkanka sołectwa Sobota poirytowana bezczynnością władz i służb w kwestii przystanku autobusowego przy boisku sportowym. Kobieta nie potrafiła zrozumieć, jak od kilku tygodni na przystanku może stać zniszczona przez wichurę wiata przystankowa. Dziwiła się brakiem reakcji osób odpowiedzialnych.

Po publikacji materiału i zdjęć na naszych stronach wiata, a właściwie to, co z niej zostało w krótkim czasie zniknęło. Niestety, mimo upływu wielu miesięcy jak na razie w jej miejsce nie stanęła żadna inna wiata.

W sprawie braku wiaty przystankowej w marcu interweniowała pani radna, która w interpelacji przypominała, iż w ostatnim czasie Gmina sprzedała kilka działek budowlanych w sołectwie. Jednak uzyskana przez nią odpowiedź od burmistrz Lwówka Śląskiego nie napawa optymizmem.

W odpowiedzi na interpelację Pani Małgorzaty Uboga Radnej Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim złożoną dnia 31.03.2022r. w sprawie montażu nowego przystanku autobusowego w miejscowości Sobota, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, iż podtrzymuje swoje stanowisko zawarte w odpowiedzi na pismo złożone:

➢ dnia 03.03.2022r. przez Panią Sołtys sołectwa Sobota – Panią Ewę Malińską (odpowiedź na pismo nr IN.7021.61.2022.JJ/1 z dnia 16.03.2022r.);

tj. z uwagi na brak środków finansowych, przeznaczonych na funkcjonowanie przystanków komunikacyjnych w tegorocznym budżecie gminy, wiata przystankowa, zniszczona podczas ubiegłorocznej wichury, nie może zostać odbudowana.

W związku z powyższym zmieniona została lokalizacja przystanku komunikacyjnego. Od dnia 16.03.2022 r. przystanek funkcjonuje przy altanie wiejskiej, zlokalizowanej w odległości ok. 25 m od dotychczasowego przystanku. Zamontowane zostało nowe oznakowanie pionowe (znak D-15).” – czytamy w odpowiedzi burmistrz Lwówka Śląskiego na interpelację radnej m.in. sołectwa Sobota.

Być może nie wszyscy są w stanie zrozumieć, z jakimi problemami finansowymi muszą się mierzyć teraz władze gminy. Przecież zakup wiaty to wcale nie „takie małe piwo”. Cena takiej to nawet kilkanaście tysięcy złotych. A budżet nie jest z gumy. Dla przykładu teraz przed władzami miasta decyzja o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na „Wynajem ekranów diodowych na czas trwania imprezy masowej pt. „XXIII Lwóweckie Lato Agatowe” organizowanej w dniach 15-17 lipca 2022 r.” Ceny trzech złożonych ofert są mocno zróżnicowane. Najniższa wynosi 12.177 zł, a najwyższa to 26.051,40 zł.

4 KOMENTARZE

  1. No co za gamonie. Budżet planowany jest znacznie wcześniej. Jeśli zaplanowano w nim kasęna ekrany, rada to zatwierdziła(budżet), to teraz nie można za kasę na ledowe ekrany, postawić wiaty w Sobocie. No kiedy ludzie pojmą to, że zarządzanie gminą to nie decydowanie o własnym domu i o tym, że w tym miesiącu kupię buty zamiast dwóch chlebów. Społeczeństwo nam głupieje skoro tego nawet nie jest w stanie pojąć.

  2. W dluzcu to samo dach z pszystanku zwialo i nie ma chetnych zeby go zrobic. Wzieli rozebrali zabrali a pszystanek jest bez dachu masakra i porazka wladz.ciagna tylko do siebie i miasta a na wies nic placimy podatki tak sama jak ci z miasta a nic z tego niemamy na wioskach

  3. A któż to tak tak niechlujnie ją przymocował, za nasze pieniądze, do podłoża? Czyżby gwarancje i rękojmie już minęły?
    Tak już na marginesie – rodzice i dziadkowie. Wasze pociechy zdążyły jeszcze ją przyozdobić czymś w kolorze czerwonym!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here