DK3 zostanie rozbudowana

1
907
DK3 Jakuszyce - granica państwa fot. Rejon Lubań

„Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 3 na odcinku Jakuszyce – granica państwa.”. Poinformowała wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział Wrocław.

 

Zadanie obejmuje przygotowanie dokumentacji dla rozbudowy drogi i mostu wraz z podniesieniem nośności drogi do 11,5 t/oś. W ramach inwestycji wybudowany zostanie ciąg pieszo- rowerowy oraz parking z wydzielonym miejscem do ważenia pojazdów. – tłumaczy Magda Szumiata z GDDKiA, która wspomina, iż ten parking będzie wykorzystywany do przeprowadzania kontroli przez Straż Graniczną, Służbę Celno-Skarbową oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Natomiast ciąg pieszo- rowerowy ma pozwolić na oddzielenie ruchu pieszych i jednośladów od ruchliwej drogi krajowej, dzięki czemu na „trójce” ma być bezpieczniej.

Obecnie na drodze krajowej nr 3 występuje ruch o charakterze tranzytowym, w tym ruch pojazdów ciężkich. Jednym z głównych generatorów ruchu jest turystyczny charakter regionu. – wskazuje rzeczniczka inwestora, która zauważa, iż przy tej drodze, na Polanie Jakuszyckiej powstaje całoroczny ośrodek treningowy dla różnych dyscyplin sportu i w związku z tym spodziewany jest tu jeszcze bardziej wzmożony ruch turystyczny.

Lekarstwem na to ma być właśnie ta inwestycja, która ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno jeżeli chodzi o kierowców, jak i pieszych i rowerzystów.

Przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z wyłonieniem w drodze przetargu wykonawcy robót przewiduje się w latach 2022-2025. Natomiast realizacja inwestycji planowana jest na lata 2026-2027.

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego Orlenowi paliwo wozi wojsko? Kto za to płaci? My? Z podatków żeby potem jeszcze więcej płacić na stacjach…Orlen wycina konkurencję. Bo zrywa umowy sprzedaży hurtowej a sam zaopatruje swoje stacje. Inni nie mogą kupić w hurcie. Wojsko żyje z PKB a PKB to my…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here