Dino wybuduje market tam gdzie chcieli tego mieszkańcy

33
18325
Dino Brunów Lwówek Śląski niepełnosprawni koperta
zdjęcie poglądowe

Mieszkańcy już od pewnego czasu zabiegali o powstanie marketu DINO w ich okolicy. Teraz mogą zacierać ręce z zadowolenia, bo firma poczyniła kolejne kroki w celu budowy sklepu.

 

Dino Polska rozrasta się

Dziś to najprężniej rozwijająca się sieć marketów. Jak wskazuje spółka tylko od stycznia do końca czerwca 2022 r. otworzyła w kraju 162 nowe sklepy wobec 150 rok wcześniej. Dzięki czemu na koniec czerwca 2022 r. sieć liczyła 1.975 sklepów.

Sklepy Dino wręcz zalewają naszą okolicę. Ten rok jest wyjątkowo obfity w plany budowy kolejnych obiektów. Co kilka tygodni informujemy o wnioskach jakie firma składa do nadzoru budowlanego o pozwolenia na budowę.

6 sklepów Dino w powiecie lwóweckim

Obecnie markety Dino możemy znaleźć w Mirsku, Wleniu, Lubomierzu, Gryfowie Śląskim i od niedawna przy drodze wojewódzkiej 297 w Brunowie koło Lwówka Śląskiego oraz przy drodze wojewódzkiej 297 w Pławnej Dolnej. Jednak wkrótce liczba marketów Dino zdecydowanie wzrośnie.

4 nowe sklepy Dino

Sieć planuje budowę sklepów przy drodze wojewódzkiej 364 w Płóczkach Dolnych oraz przy drodze powiatowej w Rakowicach Wielkich. Nowy obiekt ma stanąć też na działce przy drodze wojewódzkiej 358 w Orłowicach, właściwie przy samym wjeździe do Świeradowa- Zdroju. Dino Polska chce też postawić market na wjeździe do stolicy powiatu od strony Niwnic, przy ul. Oświęcimskiej w Lwówku Śląskim.

Gdzie powinny powstać markety Dino?

Mieszkańcy gminy Lwówek Śląski na naszych stronach, przy publikacjach o planach budowy kolejnych marketów niejednokrotnie wymieniali trzy lokalizacje, w których ich zdaniem winny stanąć markety. Jedna to Płakowice, druga Ubocze, a trzecia to Rębiszów.

Na początku bieżącego roku redakcja Lwówecki.info przy okazji publikacji informacji o planach budowy marketu Dino w Orłowicach zdradzała, że Dino Polska poczyniła już pewne kroki, ku budowie marketu na wjeździe do Lwówka Śląskiego od strony Złotoryi, Soboty. Aczkolwiek wówczas były to jeszcze nieoficjalne doniesienia.

Dino występuje o kolejne pozwolenie na budowę

Dziś już możemy w pełni potwierdzić, iż firma wystąpiła do nadzoru budowlanego o pozwolenie na budowę sklepu na działce pomiędzy ulicami Złotoryjską a Widokową w Lwówku Śląskim, właśnie tuż przy skręcie na Sobotę. We wniosku czytamy, iż ma to być budowa budynku handlowo- usługowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, przez którą rozumie się: układ komunikacji wewnętrznej, miejsca parkingowe, budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia zewnętrznego, wewnętrznej linii zasilającej, wewnętrznej instalacjo elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, p.poż., ogrzewczej, wentylacyjno-klimatyzacyjnej, niskoproądowej i odgromowej.

33 KOMENTARZE

  1. Specjalnie chodzę na zakupu do marketu typu Dino.
    Dino daje kilkadziesiąt miejsc pracy na wsi i jest tanio.
    Sklepy prywaciarzy to drożyzna i słaby asortyment.

  2. W Zbakowie Górnym gmina Wąsosz bardzo brakuje sklepu. W promieniu 7 kilometrów wszystkie małe sklepy się pozamykały. Dookoła jest 7 miejscowości beż sklepów Zbaków leży po środku. Zapraszamy Pana Biernackiego

  3. A wiecie że na blisko 2000 sklepów Dino wyroby mięsne produkuje tylko jedna firma agro rydzyna gdzie zatrudnia ,,kierowników dzieci” itp ludzi bez żadnych doświadczeń w branży mięsnej, gdzie zwykły pracownik jest tyle wart co śmieci w lesie gdzie jakość wyrobu nie ma znaczenia bo liczy się tylko tonaż. Tyle co chciałem przekazać.

  4. Wspominali coś o Uboczu i cisza jak makiem zasiał a w tej miejscowości przydałoby się bo to ABC to do ruiny ludzi doprowadzi jest owszem Dino w Gryfinie ale tam to najpierw by musieli zmienić obsługę bo Panie są tam tak miłe jak by miały za karę pracować więc nie raz człowiek by wolał sam się obsłużyć a pieniądze zostawić na lądzie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here