Dachowanie w Rakowicach Wielkich

0
3978
zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy!

Kierująca samochodem osobowym kobieta na łuku drogi, straciła panowanie nad autem, pojazd wypadł z drogi i dachował. Na miejscu straż pożarna, pogotowie i policja.

 

 

W czwartkowe popołudnie kilkanaście minut przed godziną 14. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim odebrał zgłoszenie o planie substancji ropopochodnej rozlanej na drodze w Rakowicach Wielkich.

Z uwagi, iż wycieki substancji ropopochodnych na jezdnię stanową niezwykle poważne zagrożenie dla kierowców, na miejsce natychmiast skierowany został zastęp strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim celem neutralizacji zagrożenia.

Jednak zanim strażacy zdążyli usunąć niebezpieczną substancję z jezdni doszło do poważnego zdarzenia drogowego.

Jak w rozmowie z Lwówecki.info wskazują świadkowie, kierująca samochodem osobowym kobieta najprawdopodobniej na tej śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, samochód zjechał z drogi i dachował.

 

 

Na miejsce dysponowano zespół ratownictwa medycznego oraz patrol lwóweckiej policji, który wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

To kolejny przykład, jak niebezpieczne są wycieki substancji ropopochodnych rozlane na drodze. Dlatego tak ważne jest, żeby ewentualne powstałe wycieki, plamy oleju usuwać jak najszybciej. Żeby tak się zadziało kierowcy widząc takie niebezpieczeństwo muszą natychmiast informować służby, najlepiej dzwoniąc pod numer alarmowy – 112.

zdjęcia nadesłane przez czytelników – dziękujemy!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here