Czym oddychają mieszkańcy Gryfowa Śląskiego?

8
1359
Gryfów ratusz wieża

Jakość powietrza, którym oddychamy ma realny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Gryfowianie mogą już szybko sprawdzić, jakość powietrza w sowim mieście.

 

 

 

W środę 8 lutego 2023 roku uruchomione zostały trzy czujniki jakości powietrza w Gryfowie Śląskim. Czujniki zamontowano na budynkach:

  • Ratusza (elewacja południowa od strony apteki),
  • Szkoły Podstawowej Nr 1 (elewacja od strony drogi krajowej DK 30),
  • Szkoły Podstawowej Nr 2 (elewacja od strony ul. Uczniowskiej).

Czujniki mają świecące diody i w zależności od jakości powietrza będą świecić na:

  • niebiesko – jakość bardzo dobra
  • zielono – jakość dobra
  • pomarańczowo – jakość zła
  • czerwono – jakość bardzo zła.

 

 

– Spacerując po Gryfowie Śl. można obserwować wskazania czujników. Ponadto czujniki zostały podłączone do Internetu i ich wskazania można odczytać na głównej stronie gryfow.pl w dolnej części planszy strony. – informuje Jerzy Andrzejczak Sekretarz Gminy i Miasta Gryfów Śląsk.

Teraz przed wyjściem na spacer każdy z mieszkańców będzie mógł sprawdzić jakość powietrza.

Czujnik jakości powietrza Gryfów Śląski
Czujnik jakości powietrza Gryfów Śląski

8 KOMENTARZE

  1. Wskazanie czujnika zamontowanego na ratuszu z dnia 09.02.23 PM2,5-1110 % Odczyt z aplikacji Kanarek.Pobili Lwówek w pierwszych dniach działania czujników.We Lwówku wskazanie PM2,5-640%

  2. Po co to komu . Przez takie wymyślanie polska nie może palić swoim węglem z zawartością siarki. Ja tam wolał bym raz na jakiś czas mieć chore płuca ale za to lepszą sytułacje finansową w kraju.Jak wam przeszkada jakość powietrza to zróbcie coś z cenami węglą żeby ludzie plastikiem nie palili.

  3. W Brooklińskich barakach palą podkładami kolejowymi, meblami, podłogą, plastikami, ciuchami z kontenerów i tym co się zmieści do pieca. Oczywiście ten rejon Gryfowa pana Olgierda nie obchodzi już standardowo od zawsze także może być pewny podzięowania za taki stan rzeczy w przyszłych wyborach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here