Czy warto zapisać się na kurs dietetyki we Wrocławiu?

0
494
Materiał partnera

Kursy dietetyki w ciągu ostatnich lat bardzo zyskały na popularności. Wszystko za sprawą rosnącej świadomości społeczeństwa w kwestii dbania o zbilansowane posiłki, szczupłą sylwetkę oraz chęci zmiany stylu życia. Okazuje się, że moda na usługi dietetyczne, związana z kultem idealnego ciała oraz pragnieniem zmiany stylu życia, może mieć kluczową rolę w poprawie stanu zdrowia społeczeństwa. Szczególnie, że wiele chorób cywilizacyjnych często ma podłoże dietetyczne.

 
Czego uczą się uczestnicy kursu dietetyki we Wrocławiu?

Uczestnicy kursu dietetyki we Wrocławiu zdobywają specjalistyczną wiedzę, która jest niezbędna w przyszłej pracy zawodowej. W odróżnieniu od studentów, nie tracą oni czasu na zaliczanie przedmiotów zupełnie niezwiązanych z głównym kierunkiem. W planie zajęć kursu przewidziano zajęcia z anatomii i fizjologii człowieka, praktycznego planowania diety, psychologii w dietetyce, prowadzenia dokumentacji medycznej pacjentów, kontroli jakości oraz przechowywania produktów spożywczych, a także układania diet specjalnego przeznaczenia (dla sportowców, alergików, wegan i wegetarian, osób chorych i innych). 
 
Specjaliści ds. dietetyki wiedzą, w jaki sposób zapobiegać schorzeniom zależnym od procesu żywienia, a także potrafią ocenić wpływ leków i spożywanych produktów na organizm. Potrafią oni ułożyć odpowiedni jadłospis w przypadku chorób takich jak cukrzyca, otyłość, zaburzenia odżywiania, niedowaga, miażdżyca czy schorzenia spowodowane niedoborem witamin. Z pomocy specjalistów ds. dietetyki korzystają również sportowcy, którzy muszą przestrzegać restrykcyjnych diet, by nie przytyć lub przeciwnie – muszą zbudować masę mięśniową. Gabinety dietetyczne często odwiedzają także osoby cierpiące na alergie pokarmowe, które potrzebują planu żywieniowego z wykluczonymi alergenami. 

 

Kto może zapisać się na kurs dietetyki we Wrocławiu?

Na kurs mogą zapisać się wszystkie osoby zainteresowane zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną dietą, które wiążą swoją przyszłość z branżą dietetyczną. Świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz matura nie są wymagane, jak ma to miejsce w przypadku uczelni wyższych. Roczny kurs dietetyki w szkole policealnej we Wrocławiu może zatem być doskonałą alternatywą dla pięcioletnich studiów. 

 

Co oferuje Szkoła Policealna GoWork.pl we Wrocławiu?

W Szkole Policealnej GoWork.pl we Wrocławiu zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę dydaktyczną, w tym dietetyków oraz osoby związane z branżą fitness. Dzięki temu słuchacze mają możliwość poznania specyfiki tej profesji z pierwszej ręki. Kurs trwa minimum 200 godzin, podczas których jego uczestnicy uczą się zarówno zagadnień czysto teoretycznych, jak i tworzenia jadłospisów w praktyce. Absolwenci kursu otrzymują zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Mogą oni zatrudnić się w  placówkach rekreacyjnych i sportowych, organizacjach konsumenckich, firmach cateringowych, a także prowadzić własne gabinety poradnictwa dietetycznego i świadczyć usługi klientom prywatnym.

 

-/ Materiał zewnętrzny /- Lh

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here