Księgowa przelewała środki na swoje konto. Wzbogaciła się o ponad 1 mln złotych.

0
3052
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Kobieta świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych, przelewała ich środki na swoje konto. W okresie 3 lat „wzbogaciła” się w ten sposób o ponad 1.100.000 złotych.

 

Pokrzywdzeni kiedy zorientowali się, że dzieje się coś niepokojącego z pieniędzmi placówki, powiadomili policję. Funkcjonariusze wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji ustalili, że osobą, która dopuściła się tych przestępstw jest kobieta świadcząca usługi księgowe dla tej firmy.

„38-latka świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych, działała na jej szkodę. Kobieta przelewała na swoje konto powierzone jej środki. Nielegalny proceder uprawiała przez ponad 3 lata. W tym okresie „wzbogaciła” się o ponad 1.100.000 złotych. Kobieta, aby nie wzbudzać podejrzeń, miesięcznie przelewała na swoje konto po kilka tysięcy złotych.” – tłumaczy podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

W tej sprawie przedstawiono mieszkance powiatu karkonoskiego aż 149 zarzutów. Teraz za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli mienie księgowej o wartości ponad 1.600.000 zł.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here