Czy szkoły Powiatu Lwóweckiego są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego?

2
852

To pytanie w dobie koronawirusa nurtuje uczniów ich rodziców ale także nauczycieli i pracowników szkół średnich w naszym powiecie. Dziś nikt nie kryje obaw o nadchodzący rok szkolny. Są obawy, ale jest także zdrowy rozsądek, większa niż kilka miesięcy temu wiedza i doświadczanie.

 

O to, czy szkoły Powiatu Lwóweckiego są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego zapytaliśmy Pana Zbigniewa Grześków, Wicestarostę Lwóweckiego.

To życie zweryfikuje, bo to już bardzo, bardzo niedługo, 1 września, ale zaczynamy jako powiat w tej strefie zielonej. W stu procentach szkoły fizycznie otwarte dla uczniów. – mówi Pan Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki, który przyznaje, iż Starostwo w tych trudnych czasach wspiera i pomaga swoim szkołom:

Każda ze szkół została wyposażona w stacje stacjonarne, bezdotykowe do dezynfekcji rąk. Wyposażenie sporej ilości, właściwie wystarczające według dyrektorów ilości płynu do dezynfekcji, oczywiście termometry do mierzenia temperatury, maseczki, rękawiczki, przyłbice dla nauczycieli. – wyjaśnia Pan Grześków, który nie kryje, iż dziś wszyscy są pełni obaw ale i bogatsi o nowe doświadczenia i szerszą wiedzę:

Każda ze szkół dostała polecenie i też z własnej inicjatywy miała opracować i opracowała takie procedury zachowania poszczególnych szkół, poszczególnych jednostek w dobie ewentualnego kryzysu jeżeli przyjdzie ten wirus ale i zapobiegania temu kryzysowi. – przyznaje Pan Wicestarosta, który tłumaczy, iż w palcówkach powstały izolatki dla osób, u których zaistnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem. Ponadto szkoły zostały zabezpieczone w takie profesjonalne kombinezony do ochrony przez zakażeniem.

bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk

Władze Powiatu Lwóweckiego przeznaczyły łącznie ponad 60 tysięcy złotych na sprzęt i środki higieniczne, które mają zapobiec zakażeniu. Z budżetu Powiatu zakupiono 18 bezdotykowych stacji do dezynfekcji rąk, 17 termometrów do mierzenia temperatury, ponad trzysta przyłbic dla nauczycieli, prawie dwa i pół tysiąca maseczek ochronnych, 1500 par rękawiczek, 58 dozowników do mydła i prawie 300 litrów mydła w płynie, oraz i 900 litrów płynu do dezynfekcji rąk, a do tego specjalne kombinezony, spryskiwacze i szyby na biurka dla nauczycieli.

Wicestarosta Zbigniew Grześków zaznacza także, iż wprawdzie powiat lwówecki jest w tzw. zielonej strefie, ale to nie zwalnia nas wszystkich z obowiązku zachowania ostrożności, dlatego w szkołach zrezygnowano z tradycyjnych uroczystych apeli na rozpoczęcie roku, a ten uczniowie rozpoczną w małych gronach.

2 KOMENTARZE

  1. Co roku jesienią i zimą grypa, ospa, różyczka czy szkarlatyna dziesiątkowala ilość uczniów i dzieci w przedszkolach i nikt z tego powodu nie zamykał placowek edukacujnych, na powikłania pogrypowe umiera rocznie na świecie ponad 250tys ludzi. A teraz wirus koronka, covid szczepionka, popadnie w paranoje i psychoze

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here