Czy drukarka w domu to konieczność?

1
513
Źródło zdjęcia: New Africa / Shutterstock.com (MM)

W dzisiejszych czasach każdy ma w domu komputer, dostęp do Internetu oraz szereg innych urządzeń elektronicznych. Wydawać by się mogło, że drukarka jest absolutną podstawą i każdy Kowalski posiada ją w swoich czterech ścianach. Jednak odpowiedź nie jest taka oczywista. Czy zatem drukarka w domu to konieczność?

 

Zakup drukarki w XXI wieku wydaje się być niemal obowiązkowy

Wiele osób nie posiada w domu drukarki, gdyż jest to sprzęt, z którego korzystaliby bardzo okazjonalnie. Mimo wszystko niemal każdy w XXI wieku od czasu do czasu jest mniej lub bardziej zmuszony do wykorzystania drukarki. Chociażby do załatwienia drobnych spraw urzędowych. Nie wspominając o potrzebach wynikających z pracy lub nauki.

Alternatywą dla zakupu drukarki do domu jest wybranie się do punktu ksero. Wycieczki do ksero są symbolem studenckiego życia i raczej na tym etapie powinny się skończyć, jeśli każdy z nas bardzo tanio może kupić podstawową drukarkę i drukować do woli w zaciszu własnego domu. Zakup podstawowej drukarki to koszt rzędu kilkuset złotych. Koszt zakupu drukarki nie powinien być dla nikogo przeszkodą. Wystarczy spojrzeć na przykład na drukarkę HP DeskJet 2600 oraz na tusze do tej drukarki (HP DeskJet 2600 tusz) żeby zauważyć, że taki zakup zwraca się bardzo szybko, jeśli chcemy go porównywać z wychodzeniem do punktu ksero. Przede wszystkim drukarka w domu to duża wygoda i oszczędność czasu.

Niegdyś drukarki laserowe były nieco droższe od swoich atramentowych konkurentów natomiast dzisiaj różnica w cenie jest praktycznie nie zauważalna. Jedyna różnica może dotyczyć kosztów eksploatacji w zależności od wybranego modelu. Niektóre drukarki po prostu są bardzo tanie w eksploatacji (szczególnie dzięki zamiennikom do tuszy np. HP 5000 tusz) inne natomiast mogą być kosztowne. Dlatego wybierając drukarkę trzeba kierować się nie tylko ceną zakupu, ale także ceną i wydajnością tuszy.

Podsumowanie – czy drukarka w domu jest potrzebna?

Podsumowując, odpowiadając na pytanie, dlaczego wciąż w wielu domach nie widuje się drukarek odpowiedzi trzeba szukać właśnie w tym, że częstotliwość wykorzystania drukarek bywa bardzo okazjonalna. Mimo to naszym zdaniem posiadanie drukarki w domu to coś co niejednokrotnie potrafi się bardzo przydać.

-/Materiał partnera/-MM

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here