Cztery oferty w przetargu na modernizację Zespołu Klasztornego z Internatem

2
822

Poznaliśmy oferentów i kwoty jakich zażądali za modernizację energetyczną budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu.

 

Cztery oferty od potencjalnych wykonawców wpłynęły na ogłoszony przez władze Gminy Lubomierz przetarg na modernizację energetyczną budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu. Zainteresowani mieli dwa miesiące na złożenie ofert. 1 grudnia nastąpiło ich otwarcie.

Przygotowania do tej inwestycji trwają od kilku lat. Wiosną tego roku burmistrz Lubomierza ogłosił pierwszy przetarg, którego przedmiotem była kompleksowa modernizacja energetyczna zabytkowego budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu znajdującego się przy Placu Kościelnym 5.

Aktualnie jest to budynek mieszkalny, w którym znajduje się internat, a dawniej był to klasztor sióstr benedyktynek.

Planowana inwestycja dotyczy jedynie remontu fragmentów obiektu, w żaden sposób nie zmienia obecnego charakteru obiektu, jego układu komunikacyjnego czy przeznaczenia funkcjonalnego pomieszczeń. Teren znajduje się w strefie „A” ochrony konserwatorskiej i wszelkie prace budowlane wymagają uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków. – podkreśla zamawiający.

Ile będzie kosztowała modernizacja energetyczna budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu?

Otwarcie ofert w pierwszym przetargu miało miejsce pod koniec maja 2020 roku. Chwilę później poznaliśmy kwoty, za jakie potencjalni wykonawcy zgodzą się wykonać to zadanie. Rozbieżność w nich była dość znaczna, bo najniższa z ofert wynosiła nieco ponad 10 milionów złotych a najwyższa nieco ponad 24,4 miliona złotych. To dużo, a nawet bardzo dużo. Zdecydowanie za dużo, jak na możliwości lubomierskiego budżetu, dlatego przetarg został unieważniony.

W październiku rozpisany został drugi przetarg. Oferenci mieli dwa miesiące na zapoznanie się ze szczegółami zamówienia i złożenie ofert. Tych ponownie wpłynęło cztery. Trzech wykonawców, to te same firmy, które startowały w majowym przetargu, jedna to nowa firma. We wtorek, 1 grudnia nastąpiło otwarcie złożonych ofert. Niestety, kwoty nadal są wysokie.

Najniższa z ofert to ponad 10 milionów złotych a najwyższe ponad 16 milionów złotych. Uszczegółowiając najniższa z ofert to 10.850.537,91 zł, kolejna opiewa na 11.535.142,04 zł, trzecia pod względem kwoty jest ta na 16.100.697,54 zł a najwyższa zaproponowana kwota to 16.218.657 złotych.

Teraz oferty zostaną przeanalizowane przez lubomierskich urzędników pod kątem poprawności. Czy w budżecie znajdą się środki na największą w historii miasta inwestycję? O tym przekonamy się już wkrótce.

2 KOMENTARZE

  1. A to będzie tak, najniższą ofertę złoży firma która już tam robi a w trakcie prac koszty wzrosną (bo to doszło tamto siamto) i ta kwota i tak wzrośnie tak i tak ,stary trik .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here