Czarny Marsz w Jeleniej Górze z udziałem naszych nauczycieli

17
276
fot.: Adrian Klimas / 24jgora.pl

“Prestiż – Godność – Edukacja” z takim okrzykiem na ustach blisko 1000 osób przeszło głównym traktem miejskim w jeleniej Górze. Wśród nich byli strajkujący nauczyciele, pracownicy oświaty, samorządowcy, emeryci a także mieszkańcy, którzy zdecydowali się wesprzeć strajk.

W proteście oprócz mieszkańców szkół z powiatu jeleniogórskiego udział wzięli także nauczyciele ze szkół z terenu powiatu lwóweckiego.

Pełna relacja z Czarnego Marszu poniżej.

foto/wideo: Adrian Klimas / 24jgora.pl

17 KOMENTARZE

  1. Niech idą do lżejszej pracy… no ale chyba lżej nigdzie nie ma? 18 godzin na tydzień i pełna wypłata. Powiedzcie ile naprawdę zarabiacie brutto nauczyciele dyplomowani i mianowani. Nie zasłaniajcie się zarobkami nauczycieli stażystów, bo na ulotkach i plakatach to zarobki stażysty są? Prawda?

    • Misiaczku masz rację(????)Nie wiem gdzie pracujesz ale jeżeli osiem godzin to powinien ci szef dawać coś jeszcze do roboty w domu tak jak sprawdzanie klasówek czy wypracowań.Albo w/g “kilobajtów rozumu” takich tu niektórych piszących pozwolić aby te wypracowania lub klasówki sprawdzały (pomagały) dzieci nauczycieli albo znajomi jak mają czas.Najlepiej to tych sprawdzianów w szkole nie robić bo kto ma je sprawdzić skoro nauczyciel ma mieć osiem godzin w szkole.Pilot też powinien pracować 8 godzin bo jeżeli ten od melioracji rowów macha łopatą osiem godzin i na drugi dzień to samo to dlaczego pilot ma mieć więcej odpoczynku niż ten meliorant skoro za sterami siedzi i nie męczy się.Mało tego powinien trochę mniej zarobić od melioranta bo meliorant ogromnie się zmęczy wysiłkiem a pilot sobie siedzi w kokpicie i podziwia widoki przez czas lotu.Podobnie z nauczycielami,rezydentami lekarzami jak i sędziami.Ci ostatni jak popracują osiem godzin to nie będzie im w głowie chęć “ukradnięcia kiełbasy czy wiertarki” jak to ukazywali obecnie rządzący na bilbordach.Na koniec po co w ogóle zawracać sobie głowę nauką do 25 roku życia jak można sobie najnormalniej żyć w szkole tylko do 15 roku życia i to z ocenami “dwójkami” skoro taki przysłowiowy meliorant zarobi tyle samo co ten nauczyciel,pilot,rezydent lekarz czy sędzia.Faktycznie tacy piszący tu krytykanci zdecydowanie lepiej mogą sobie ułożyć życie i to bez wysiłku w mózgu a tylko dl zdrowia z wysiłkiem fizycznym.

  2. Brawo nauczyciele, widzę znajome twarze. W końcu może coś godnego wywalczycie. Reszcie komentujacych życzę: rzucić swoją pracę i iść do szkół uczyć, a co nikt nikomu nie broni, można się wykazać. Będzie możliwość rozpoznać całą sprawę od środka. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

  3. Marsz odbył się ulicą/ulicami Jeleniej Góry, ulicą/ulicami w osi wschód-zachód. W południe. Czyli nie pod słońce. Dlaczego tyle osób jest w ciemnych okularach? Nie widzę znajomych twarzy 🙁

  4. Zastanawiam się czy tu piszący bardzo proste i bardzo krótkie posty z paru tylko wyrazów a jakże donośne aby tylko wyłącznie ubliżyć adwersarzowi to nie jest nauka z obecnie jaśnie oświeconych rządzących?W oczach zaraz staje szkoła z młodości gdzie niektórzy koledzy na pytanie polonisty co sądzi o pewnym wątku z lektury,odpowiada NO,NIE,TAK EH albo wzrusza ramionami.Po co się męczyć i rozwijać merytorycznie jak można paroma wyrazami wszystko określić i do tego nie męczyć głowy a efekt jest “większy” niż tego co marnował dodatkowe lata w szkole.A prosi się powiedzenie o polskim policjancie,który mówi do drugiego,ze po co uczyć się języków obcych skoro turysta z zagranicy i tak nie rozumie nasz policjantów a przecież dużo się uczył.

  5. Jaki jest poziom nauczania w lwóweckim LO? żenujący? ile osób dostaje się na dzienne studia? statystyki mówią same za siebie, o czym to świadczy? o poziomie wiedzy nauczyciela i podejściu do ucznia . Zaskakujące, skąd rodzic wie jak wyglada praca nauczyciela od środka? Ujawnij się, nie podszywaj się za rodzica, wiadomo, że jesteś nauczycielem

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here