Cudem uszedł z życiem

11
4441

O wielkim szczęściu może mówić młody mężczyzna, który stracił panowanie nad BMW, to zjechało na przeciwległy pas i uderzyło w betonowy słup przewracając go na jezdnię.

 

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 17 w niedzielę 13 marca 2022 roku na drodze w Pławnej, w kierunku Lubomierza.

Z relacji świadków wynika, iż kierujący BMW młody mężczyzna jechał z dużą prędkością. W pewnym momencie wyprzedził jeden z samochodów. Jednak na łuku drogi nie zapanował nad autem, to przejechało na przeciwległy pas jezdni i z impetem uderzyło w betonowy słup energetyczny, którzy przewrócił się na jezdnię. Auto w tym momencie obróciło.

Po zdarzeniu pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili mieszkańcy. Wezwana na miejsce została policja, zespół ratownictwa medycznego oraz strażacy z OSP KSRG w Lubomierzu a także pogotowie energetyczne, które będzie zajmowało się usunięciem przewróconego słupa i przywróceniem zasilania we wsi.

Mężczyzna przeżył wypadek. Zespół ratownictwa medycznego zdecydował o konieczności jego przetransportowania do szpitala.

Miejsca zdarzenia zabezpieczają strażacy. Natomiast ustaleniem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmuje się już obecny na miejscu patrol lwóweckiej policji.

Według informacji Tauron Dystrybucja przywrócenie zasilania dla części mieszkańców sołectwa Pławna powinno nastąpić około godziny 19.

Aktualizacja 18:45
Droga z Pławnej w kierunku Lubomierza nadal jest nieprzejezdna.

11 KOMENTARZE

  1. Zabrać prawko na zawsze. Dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi . Tylko rower i wrotki.
    Dobrze , że mistrzu kierownicy nikogo nie zabiłeś. A ten złom na przyczepę i huty . . .

  2. Na tym zakręcie dać ograniczenie i barierki po obu stronach w okolicznych płotach już kilka aut leżało i kiedyś w słup obok też już jedno auto wjechało.

    • Martyna tam jest ograniczenie, to jest teren zabudowany i jest 50km/h, nawet jak o budujesz zakręt berierami to i tak tam będą wypadki. To wina kierowcy, który nie jechał tam 50km, a dużo dużo szybciej, rozwalić tak słup to naprawdę musiał mieć dużą prędkość. Kierowca bez wyobraźni i powinien stracić prawko, jest zagrożeniem dla siebie i innych. Tam chodzą ludzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here