Coś więcej niż reklama w Internecie

0
166
cos-wiecej-niz-reklama-w-internecie.

Powszechna dostępność do internetu sprawia, że niemalże każda firma stara się w jakiś sposób wykorzystać go do dotarcia do potencjalnych klientów. Oczywiście nie wszystkie robią to równie dobrze i skutecznie. Prawdziwy sukces odnoszą nieliczni. Na tyle duzi, by mieć własne, rozbudowane działy zajmujące się marketingiem w sieci, albo na tyle rozsądni, by decydować się na outsourcing, czyli korzystanie z firm zewnętrznych. I to wcale nie tylko do tego, aby się po prostu reklamować.

 

Działania w sieci

Jeśli chcieć zastanowić się nad tym, ile od ilu czynników zależy sukces firmy w internecie, to lista robi się naprawdę duża. Obejmuje ona też cały okres działania strony czy sklepu. Zaczyna się oczywiście od strategii, którą należy skonfrontować z liczbami i nadać formę biznesplanu czy studium opłacalności. Dopiero później nadchodzi czas, by stworzyć strony internetowe – główną, czyli sprzedażową, a często także przeróżne satelity, które mają służyć jako blogi czy zaplecza, pozwalające na pozyskiwanie linków. Wszystkie działania webdev muszą uwzględniać przyszłe wymagania dotyczące marketingu internetowego – pozycjonowanie, kampanii płatnych, mailingów, ale także wrażeń użytkowników czy możliwości integracji z social media, market place, porównywarkami cen. Strona jeszcze nie działa, a już kosztowała dużo pracy, czasu i pieniędzy. Oczywiście proste strony-wizytówki firmowe można uruchomić szybciej i korzystając z gotowych szablonów, ale bardziej zaawansowane czy sklepy internetowe zawsze wymagają więcej pracy. Działania takie oferuje m.in. Agencja Webrange, tworząca strony internetowe, Kielce mająca za siedzibę. Uruchomienie strony oznacza, że można podjąć działania marketingowe, do których została przystosowana i które są już zaplanowane w strategii. Może to być pozycjonowanie (na którego efekty trzeba będzie jednak poczekać), kampanie płatne (Google Ads, Facebook Ads) oraz prowadzenie kanału w Social Mediach. Każdy z tych kluczowych kanałów (a są jeszcze inne, uzupełniające) pozwala na dotarcie do potencjalnych klientów w inny sposób, z winnym czasie, również z innym przekazem i intencją. A wszystkie wymienione wcześniej działania – oraz te, które będą prowadzone w przyszłości – składają się na strategię działania w internecie. Zapanowanie nad nimi, w przypadku braku własnego, doświadczonego zespołu, jest trudne i często oznacza, że dotarcie do oczekiwanego i zapisanego w biznesplanie celu będzie niemożliwe, droższe lub odłożone w czasie. Co jest wyjściem? Profesjonaliści.

Kompleksowa obsługa marketingu

Firmy obsługujące działania marketingowe w internecie dzielą się na takie, które zajmują się określoną dziedziną i tylko w niej specjalizują, oraz na takie, które mają profil działalności szeroki i głęboki. Tak właśnie jest w przypadku Webrange – to Agencja Interaktywna Kielce. Oferuje ona żarówo wykonanie konkretnych działań, jaki pełną obsługę e-marketingu.

Są to więc działania związane z uruchamianiem biznesu w sieci, zarówno od strony technicznej (tworzenie stron), jak i marketingowej (branding, przygotowanie domeny, misji), a następne pełne ich prowadzenie. Oznacza to przygotowywanie treści na stronę, do opisów kategorii, aktualności, bloga, wraz z opracowaniem fraz kluczowych, które muszą być w określony sposób i w konkretnych miejscach użyte. To publikacje artykułów na serwisach i forach zewnętrznych, służących do budowania profilu linkowego. Oczywiście w zakresie agencji marketingowych mieści się także obsługa kampanii PPC i prowadzenie kont w mediach społecznościowych. To działania podstawowe, które można rozszerzyć też na kampanie wizerunkowe, akcje charytatywne, działania CSR. Atutem agencji interaktywnych jest duża wiedza i pole manewru. Dzięki temu może ona proponować i wdrażać strategie obejmujące większy zakres, niż w przypadku klasycznych agencji, specjalizacyjnych się np. wyłącznie w pozycjonowaniu.

-/materiał partnera/-pr

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here