Coraz bliżej końca przebudowy placu Kościelnego

13
1483
Lubomierz Plac Kościelny

Jesienią ubiegłego roku rozpoczęła się w Lubomierzu kolejna z ważnych inwestycji, która zmienia oblicze miasteczka Samych Swoich.

 

 

W połowie listopada 2022 roku ruszyła przebudowa placu Kościelnego wraz z przebudową sieci oraz rewitalizacją parku miejskiego w Lubomierzu. Inwestycja jest jedną z części większego projektu pod nazwą: „Przebudowa budynku byłego Domu Opatki wraz z Zespołem Klasztornym w Lubomierzu oraz zagospodarowanie terenu w tym parku przyklasztornego”. Wartość tylko tego jednego zadania to blisko 4 miliony złotych.

Jak wówczas wspominał nam Burmistrz Marek Chrabąszcz jest to kompleksowe zadanie, które obejmie wymianę sieci, oświetlenia na placu i w parku.

W ramach zadania zerwane zostały już wszystkie asfalty. W parku alejki zgodnie z założeniami projektu są utwardzone drobnym kamyczkiem. Plac Kościelny wraz z dojściem do internatu wyłożony został kostką, a przed kościołem ułożone zostały płyty.

 

 

Zadanie zakładało także uporządkowanie istniejącego zagospodarowania, przywrócenie jego wartości użytkowych, walorów krajobrazowych oraz wyeksponowanie dziedzictwa kulturowego zabytkowego zespołu kościelno- klasztornego.

Dziś dostrzec można już kształty, jakie zostaną z nami przez dziesięciolecia. Przy wyłożonych kostką alejkach stoją niskie słupy latarni, przy kościele oświetlenie wbudowano w posadzkę. W ramach małej architektury w parku pojawiły się już ławki. Wkrótce utworzony ma zostać także parking dla rowerów.

Przed wykonawcą jeszcze dokończenie układania kostki, dokończenie alejek w parku oraz uporządkowanie zieleni.

13 KOMENTARZE

  1. Trochę nieprzemyślane brukowanie chodników małymi nieregularnymi kamykami, o ile kostka granitowa jest ok, to te małe kamyki po większej ulewie/oberwaniu chmury będą wymywane. Krótko będzie ładnie.

  2. A niech i będzie tajemniczy, a niech i pompują kasę, w końcu będzie wyremontowana ta część. Będzie można usiąść przejść się. A jeszcze jak zrobią majową stogryna to tylko czekać na turystów a my nie będziemy się wstydzić. Tylko dbać trzeba drzewa w rynku trzeba podlewać, 3 z nich to suchary.

    • Pewnie. Niech pompują. Ale żeby wpompować trzeba najpierw skądś wypompować. Skąd? Może od przedsiębiorców w podatkach i opłatach. Oni i tak sobie to wliczą w cenę, zapłaci klient, a gamonie uwierzą, że za wzrost cen odpowiada Putin.

  3. Ja osobiście ceniłam stary Lubomierz. Z jego nierównościami, z krzywiznami. Przypominał klimat domów którym tak się Lubomierz szczyci. Dziś to nie to samo miasteczko. Dla mnie osobiście inwestycja nieudana. Chyba najgorsza w okolicy.

  4. Nie rozumiem tych wszystkich ludzi co piszą, że Lubomierz po inwestycjach to jedna wielka “betonoza”. A co było przed? Też wszędzie wylany asfalt, tylko dziurawy jak ser szwajcarski. Zieleni też wcale nie ubyło, a tak ludzie się podniecają. Ale wiadomo Polak musi ponarzekać.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here