Co się pali przy Jana Pawła II?

2
1835
zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Po godzinie 14. do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze w budynku przy ulicy Jana Pawła II w Lwówku Śląskim.

 

Sezon grzewczy nadal trwa. Świadczą o tym nie tylko unoszące się nad kominami chmury dymu, ale także niemal codzienne interwencje strażaków. Ci zazwyczaj są wzywani do pożarów sadzy w przewodach kominowych. Tak też było i w dniu dzisiejszym.

W poniedziałkowe popołudnie do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowani PSP w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze w przewodnie kominowym w jednym z budynków w Lwówku Śląskim.

Na miejsce natychmiast skierowano zastępy strażaków JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz podnośnik z Bolesławca. W chwili obecnej na miejscu trwa akcja gaśnicza.

Strażacy przypominają o obowiązkach jakie nakłada ustawodawca na właścicieli, zarządców w sprawie czyszczenia i przeglądów przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) i apelują o rozsądek. O dramatycznych skutkach pożarów kominów pisaliśmy niejednokrotnie.

Nie dbasz o przewód kominowy? Sprawdź, co Ci grozi

2 KOMENTARZE

  1. tragedia tam nie idzie przejść rano jak rozpalają byle czym szczególnie przy starym więzieniu. Gdzie są służby.Pozdrawiam panią burmistrz i jej strażników

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here