Chyba znowu coś nie pykło burmistrzowi

7
2292

„Pytanie na niedzielę – co autor miał na myśli? Połowa placu dla VIP-ów a połowa dla plebsu!?” – zastanawia się mieszkaniec Wlenia na portalu społecznościowym. Chyba znowu coś nie „pykło” naszemu burmistrzowi. Miał być plac jarmarkowy, gigantyczny parking, spacerniak, wszystko szeroko omawiane i nagłaśniane we wszystkich możliwych mediach, a wyszło jak zwykle „ni pies, ni wydra”.

 

Plac ten kilkadziesiąt lat temu został wyłożony drogowymi płytami betonowymi. Burmistrz Artur Zych po przejęciu władzy niemal co roku zaskakuje kolejnymi pomysłami na zagospodarowanie tego terenu. Początkowo miało tam powstać targowisko z kilkudziesięcioma a być może nawet większą ilością stanowisk do sprzedaży.

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń proponuje nową lokalizację targowiska na placu obok sklepu Dino. Taka lokalizacja przyniosłaby korzyści zarówno dla sprzedających jak I kupujących. Duża powierzchnia placu umożliwia ustawienie większej ilości stoisk. Ponadto niewielka odległość od głównych dróg (obwodnicy miasta i ul. Wojska Polskiego) powinna zachęcić osoby przejeżdżające do zatrzymania się we Wleniu. (cyt: UMiG Wleń)

Kolejnym pomysłem miał być gigantyczny parking, na którym miały zatrzymywać się autokary z turystami, którzy oprowadzani przez lokalnych przewodników mieli zwiedzić powstałe w pobliżu Średniowieczne Centrum Rozrywki, aby potem udać się na ekskluzywny obiad do odbudowanego przez gminę Hotelu Basztowa. Kontynuując zwiedzanie, goście obejrzeliby eksponaty Muzeum Techniki Średniowiecznej w odbudowanym kościele ewangelickim.

Odświętnie parking miał być przekształcany w Plac Jarmarkowy, na którym odbywałyby się gminne imprezy.

I to nie koniec pomysłów.

W grudniu 2020 płyty na placu zostały zdemontowane, w zamian firma, która zabrała płyty, przekazała kostkę brukową. W sprawie tej wielokrotnie interweniował na sesjach rady miasta radny Wojciech Michoń. Jak zapewniał wówczas burmistrz, plac być może zostanie wyłożony kostką własnymi środkami i siłami.

Temat powrócił na ostatniej sesji rady Miasta. Ułożenie kostki jednak nie będzie bez kosztowe. Prace mają wynieść sto pięćdziesiąt pięć tysięcy złotych i ma tam powstać, jak określiła kolejny pomysł burmistrza radna powiatowa Iwona Kobierecka „Spacerniak”. Plac, na który mieszkańcy Wlenia będą mogli pójść na spacer.

-/autor: Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl/-

7 KOMENTARZE

  1. Jaki parking dla turystów? Jak we Wleniu to Miasto cudów i aniołów.przeciez tam nawet Bociany pionowo startują.burmistrza ma wiele pomysłów a nic z nich nie wychodzi.

  2. Jak burmistrz nie pasuje radnemu, to zawsze będzie szukał minusów. A prawda jest taka, że obecny burmistrz zrobił dużo dla miasta. Wystarczy spojrzeć jak wygląda teraz, a jak 10-15 lat temu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here