Chcieli uchronić córkę od więzienia. Stracili 30 tysięcy złotych

3
1315

Seniorzy chcąc pomóc córce, która rzekomo spowodowała wypadek i pilnie potrzebowała pieniędzy, aby uniknąć policyjnego aresztu przekazali nieznanemu mężczyźnie 30 tysięcy złotych.

 

 

W ostatnich dniach oszuści dzwonili do mieszkańców regionu i informowali o wypadkach drogowych, które rzekomo mieli spowodować ich bliscy. Utwierdzali w przekonaniu, że grozi im areszt, którego mogą uniknąć pod jednym warunkiem: pilne przekazanie dużej sumy pieniędzy.

Takie telefony odebrali m.in. mieszkańcy powiatu złotoryjskiego. Jedna seniorka nie uwierzyła w informacje, które usłyszała przez telefon i od razu skontaktowała się z synem. W ten sposób sprawdziła, że syn nic nie zrobił a rozmówcą był oszust.

Niestety w drugim przypadku, małżeństwo uwierzyło w historię opowiedzianą przez oszustów. Chcąc pomóc córce, która rzekomo spowodowała wypadek drogowy i grozi jej areszt przekazali oszustom 30 tysięcy złotych. – wskazuje aspirant Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji.

Policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców o ostrożność podczas rozmów telefonicznych. Nie dajmy się oszukać przestępcom, którzy na swój cel wybierają głównie osoby starsze. Stosując różne metody podszywają się pod członków rodziny, policjantów czy też pracowników instytucji zaufania publicznego, po to aby wyłudzić pieniądze.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here