Całe życie miał pecha. Najbliższe lata może spędzić w więzieniu

0
1451

Kierowanie pojazdem mimo zakazu, będąc pod wpływem środków odurzających, posiadanie ich przy sobie, poszukiwanie celem odbycia kary pozbawienia wolności oraz samochód niedopuszczony do ruchu. To wszystko na „koncie” jednego z mieszkańców powiatu lwóweckiego. Mężczyzna wpadł podczas kontroli przeprowadzonej przez gryfowskich policjantów. Teraz grozi mu kara wieloletniego pozbawienia wolności.

 

 

O dużym pechu może powiedzieć 31-latek zatrzymany w piątkowy wieczór przez policjantów z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, jednak „pech” to tylko i wyłącznie wynik jego nieodpowiedzialnych działań. Funkcjonariusze patrolowali rejon Mirska i w pewnej chwili ich uwagę zwrócił kierujący osobowym fordem, którego postanowili skontrolować.

Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności na okres ponad 3 miesięcy. Dodatkowo obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami, a jego złamanie zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jednak to nie był koniec niezgodnych z prawem czynów na koncie kierowcy forda.

Jakby tego było mało, przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili zawiniątko z zawartością marihuany, a on sam prowadził pod jej wpływem, co potwierdziło badanie narkotestem.

To nadal nie był koniec problemów 31-latka. Samochód, którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu i miał przełożone tablice rejestracyjne z innego pojazdu.

W związku z podejrzeniem popełnienia licznych przestępstw oraz wykroczeń mieszkaniec powiatu lwóweckiego, został zatrzymany przez gryfowskich policjantów i osadzony w policyjnej celi.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Mężczyźnie grozić może kara kilkuletniego pozbawienia wolności, a także obowiązek zapłaty wysokiej kary pieniężnej.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here