Buty Sapera z teledyskiem do utworu „Peron”

6
2380

Jest już teledysk do utworu Peron zespołu Buty Sapera. To wielka gratka dla fanów kapeli, szansa na szerszą promocję zespołu, ale także na promocję Lwówka Śląskiego i całego powiatu lwóweckiego, bo muzycy nie zapominają o swoich korzeniach i w klipie odnajdziemy wiele miejsc z naszego regionu.

 

Zaczęło się od zespołu T-34

Zaczęło się od marzeń uczęszczającego wówczas jeszcze do podstawówki Mariusza (Gruchy) Maculewicza. W 1985 roku nastoletni chłopak postanowił założyć zespół punkowo-rockowy. Do Mariusza dołączają Zbigniew Zdunek – perkusja i Wojciech Walczak – gitara basowa. Tak powstaje zespół T-34. Jego była bardzo burzliwa. Powstały pierwsze własne utwory i pierwsze koncerty. Przez kapelę przewinęło się kilkoro muzyków. Pod koniec lata 1987 roku członkowie grupy podejmują decyzję o zmianie nazwy zespołu.

Powstał zespół Buty Sapera

Tak narodził się zespół Buty Sapera, który mając już na koncie spory dorobek zaczyna koncertować już nie tylko w Lwówku Śląskim, ale także w okolicznych miejscowościach. Jelenia Góra, Bolesławiec, Polkowice, Wałbrzych, Kraków.

W lutym 1990 roku kapela bierze udział w Przeglądzie Zespołów w Złotoryi i wygrywa tę imprezę. Wygrana owocuje współpracą z Markiem Janotą, spikerem Radia Wrocław (prowadził np. Popołudnie z płytą kompaktową) i nagraniem dwóch utworów zatytułowanych „Dla mnie” i „Ciągle jestem” dla Trzeciego Programu Polskiego Radia (Oddział Wrocław). W sierpniu 1990 zespół dostaje szansę zagrania w legendarnym już Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie.

Rozpad zespołu Buty Sapera

Niestety, wiatr przemian jaki przyszedł na początku lat 90-tych spowodował rozpad zespołu. Jego członkowie rozjechali się po kraju, po świecie, założyli rodziny, zajęli się własnymi biznesami.

Buty Sapera – reaktywacja po 21 latach

W 2012 roku zespół na chwilę powrócił na scenę. Koncert w lwóweckim ratuszu przerósł wszelkie oczekiwania gromadząc ponad trzystu fanów w różnym wieku. Buty Sapera zagrały na podczas XV Lwóweckiego Lata Agatowego. Zwieńczeniem reaktywacji było wydanie płyty składającej się z najlepszych kawałków w nowych odświeżonych aranżacjach.

Niestety, po kilku miesiącach zespół znika ze sceny.

Buty Sapera – wielki powrót po latach

O Butach Sapera usłyszeliśmy ponownie w 2019 roku. Mariusz „Grucha” Maculewicz i Krzysztof „Mikuś” Mikułko wchodzą do studia, gdzie nagrywają płytę (singiel). Przy jej powstaniu wraz z lwóweckim duetem pracowali Krzysztof Zawadka (Oddział Zamknięty, Daab. T. Love, Chłopcy z Placu Broni …) – gitara elektryczna, Grzegorz „Ornette” Stępień (Oddział Zamknięty, Bimber Poland …) – bass, Łukasz „Kuman” Kumański (Proghma-C, czy Nergal) – perkusja i Krzysztof Dziemidzik – instrumenty klawiszowe.

Płyta zespołu Buty Sapera

Na pierwszym krążku znajdują się dwa utwory, które powstały na początku istnienia zespołu i są to „Peron” i „Plany”. – „Peron” napisałem w 1985 roku będąc jeszcze w szkole podstawowej a „Plany” napisał Mikuś mając jakieś 17 lat. – wyjaśnia Mariusz Maculewicz. Jednak każdy z utworów jest w nowej aranżacji.

Utwór Peron Butów Sapera na liście przebojów

Na początku lipca 2019 roku Mariusz wstawia utwór „Peron” na YouTuba. O zespole i nowej płycie pisze redakcja Lwówecki.info. Na Facebooku zaczynają się udostępniania i pojawiają pozytywne komentarze. Buty Sapera zostały dostrzeżone.

W listopadzie zespołem, o którym jest już coraz głośniej zainteresowało się Muzyczne Radio, które zaprosiło muzyków do studia. Wraz z wywiadem na radiowej antenie pojawił się utwór „Peron”, który wszedł na listę przebojów. Tam, dzięki głosom fanów szybko trafia na szczyt. „Peron” na liście przebojów utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Na YouTubie bez teledysku utwór wysłuchało ponad 30 tysięcy odbiorców! Muzycy widzą, że ich muzyka ma coraz szersze grono fanów i nabierają wiatru w żagle.

Buty Sapera z Oddziałem Zamkniętym

Współpraca przy tworzeniu płyty z muzykami Oddziału Zamkniętego daje Butom Sapera nowe nadzieje. Muzycy podejmują wspólne próby i planują trasę koncertową.

Lockdown – koronawirus

Plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. W 2020 roku odwołanych zostało większość koncertów i wydarzeń. Muzycy nie mogli wyjść na scenę. Jednak nie załamywali rąk w tym trudnym czasie, a przystąpili do nagrań teledysku.

Teledysk do utworu „Peron” Butów Sapera

Pod koniec sierpnia 2020 roku pojawił się teledysk do utworu „Peron”. Stworzony przez profesjonalistów z branży muzycznej obraz jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Kto zrealizował teledysk?

Realizacji teledysku podjęła się wytwórnia ArtCafe. Reżyserem nagrania jest Bartek Piasecki, który realizował teledyski m.in. dla Edyty Górniak, Michała Milowicza, Maćka Maleńczuka, zespołów: Złoty Maanam, Golec uOrkiestra, Hetman, czy Bania dla Cygana.

Gdzie powstał teledysk do utworu „Peron”?

Teledysk był nagrywany w wielu miejscach w kraju. Dostrzeżemy w nim Sopockie molo, plaże w Gdańsku skąd pochodzi klawiszowiec Krzysztof Dziemidzik, ulice Warszawy, piękne zakątki Szklarskiej Poręby, gdzie wiosną spotkali się na próbach muzycy zespołów Buty Sapera i Oddziału Zamkniętego.
Na nas największe wrażenie robią zdjęcia z naszej okolicy. Lwówek Śląski – dworzec kolejowy, Baszta Lubańska, Szwajcaria Lwówecka, Bielanka, Pilchowice zapora, słynny pilchowicki most kolejowy …

Ciekawostką jest logo „Buty Sapera” pojawiające się na wjeżdżającym do Bielanki tirze, logo na zaporze i twarz Karoliny na kawałku rozbitego szkła na torach – mówi Mariusz (Grucha) Maculewicz. – Osoba bijąca Mikusia to Zbyszek Bieniak wokalista OZ – dodaje.

Znakomicie zrealizowane zdjęcia opowiadające przejmującą historię zranionej miłości i dźwięki, które trafiają prosto do serca – to nie może zostać niezauważone. Po wysłuchaniu i obejrzeniu trwającego 4 minuty i 10 sekund teledysku chce się więcej i więcej.

Kto wystąpił w teledysku „Peron” butów Sapera?

W teledysku występują muzycy Butów Sapera i Oddziału Zamkniętego oraz zaproszeni specjalnie goście. – Główną rolę w teledysku gra wokalista, Krzysztof Mikułko z Lwówka Śląskiego. Obok niego występują muzycy: gitarzysta Mariusz Maculewicz (Lwówek Śląski), gitarzysta Krzysztof Zawadka, basista Andrzej Potęga, perkusista Michał Biernacki, klawiszowiec Krzysztof De-Zet Dziemidzik oraz Karolina Leszko – tłumaczy Mariusz Maculewicz i wspomina także o jednym z mieszkańców Lwówka Śląskiego: – W nagraniu zaszczycił nas również Pan Wojtek, lwówecki poeta i prozaik.

Kim jest Karolina Leszko?

Karolina Leszko – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Była wokalistką Złotego Maanamu. Szerokiej publiczności dała się poznać jako uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych The Voice of Poland oraz Must be the music. Brała udział w koncertach z udziałem Kasi Kowalskiej, Hanny Banaszak, Justyny Steczkowskiej, Staszka Soyki oraz Jacka Wójcickiego. Od lat jest zapraszana jako solistka do udziału w dużych projektach muzycznych, takich jak Michael Jackson Symfonicznie, Whitney Houston Symfonicznie, Frank Sinatra Symfonicznie czy Abba Symfonicznie. W 2019 roku podpiła serca publiczności śpiewając z Michaelem Buble. Obecnie artystka pracuje nad własną płytą.

Obejrzyj teledysk


Starosta Lwówecki wręczył podziękowania za promocję Powiatu

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj