Bustowski uderzył w Zakłady Mięsne Niebieszczańskich. Jest oświadczenie.

71
12725
fot. Marcin Bustowski

Marcin Bustowski w mediach społecznościowych ujawnił, że zakłady mięsne z Proszówki sprzedają mięso pochodzące z Hiszpanii i Irlandii. Niebieszczańscy wydali oświadczenie.

 

 

Marcin Bustowski rolnik, aktywista znany m.in. z faktu walki z niezdrową żywnością, a szczególnie taką, która zawiera Glifosat oraz współzałożyciel ruchu o nazwie „Przebudzeni Konsumenci”, po raz kolejny wywołał burzę. W ostatnich dniach w mediach społecznościowych ujawnił on, iż w sklepach należących do Zakładów Mięsnych Niebieszczańscy sprzedawane jest mięso pochodzące z Hiszpanii i Irlandii. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby firma z Proszówki nie reklamowała się, że sprzedaje produkty pochodzenia Polskiego.

„Czy Niebieszczański sprzedaje Hiszpańską, Irlandzką wieprzowinę, jako Polską oszukując konsumentów, czym działa na szkodę rolników w Polsce?” – pytał w tytule pierwszego posta Marcin Bustowski, który jak można zobaczyć na nagraniu w jednym ze sklepów mięsnych, pokazał leżące w chłodni mięso, gdzie na etykietach była flaga Polski a jednocześnie przekazał, że posiada informacje od pracowników zakładów o tym, że dochodzi tam do „procederu rozpakowywania” mięsa, które pochodzi z zagranicy, a które potem jest sprzedawane, jako polski produkt, na dowód, czego pokazał zdjęcia rozpakowanych kartonów po mięsie z zachodnimi etykietami.

„To jest działanie na szkodę polskiego rolnika, polskiego hodowcy trzody chlewnej, polskiej produkcji pasz”. – grzmiał aktywista, który nie doczekał się od sprzedawczyni certyfikatu potwierdzającego, iż mięso w chłodni faktycznie jest pochodzenia polskiego.

 

Nakręcony w jednym ze sklepów mięsnych film był tylko preludium do prawdziwej bomby, za jaką można uznać nagranie z 17 lutego, gdzie Marcin Bustowski rozmawia z pragnącą zachować anonimowość pracownicą Zakładów Mięsnych Niebieszczańscy.

„Pracownicy przerywają milczenie! Co bardziej szokujące to to, że mamy do czynienia z Prezesem Stowarzyszenia Polskich Wędliniarzy” – napisał na wstępie autor nagrania, w którym pracownica zdradziła tajniki zakładu.

Kobieta mówiła m.in. o tym, iż pracownicy w sklepach dostawali mięso, które było już rozpakowane, ale zaznaczano im, że jest to produkt Polski. Rozmówczyni wskazywała, że do sklepów przyjeżdża mięso, które tak naprawdę tego samego dnia albo kolejnego zaczyna już śmierdzieć. W nagraniu pojawiają się zarzuty wobec tego, iż stare mięso drobiowe może być „kąpane”. Sporo zarzutów pada także pod adresem pracowników Sanepidu, którzy jak wynika z relacji wprawdzie odwiedzali sklepy, ale nie kontrolowali tego, co jest w chłodniach, tylko sprawdzali dokumentację.

 

Do zarzutów odniosły się Zakłady Mięsne Niebieszczańscy. W lakonicznym oświadczeniu możemy przeczytać, iż firma z Proszówki przyznaje, że prowadzi także zakup oraz sprzedaż mięsa pochodzącego z zagranicy.

„W związku z informacjami, które pojawiły się w mediach społecznościowych, zarząd Zakładów Mięsnych Niebieszczańscy informuje, że dystrybuuje towar na rynku detalicznym, hurtowym oraz zagranicznym.

Nieprzerwanie od 34 lat zajmujemy się rozbiorem polskiego mięsa, jednak, jako firma działająca na rynku krajów wspólnoty, prowadzimy także zakup oraz sprzedaż z innymi krajami Unii Europejskiej.

Jednocześnie zapewniamy wszystkich naszych Klientów, że spełniamy wszelkie standardy jakościowe prawa polskiego oraz unijnego.”

Niestety, w oświadczeniu firma nie odniosła się do zarzutów wprowadzania w błąd klientów i pracowników sklepów nie informując ich o faktycznym pochodzeniu sprzedawanych towarów, ani do innych pojawiających się w materiale wideo zarzutów. Dlatego redakcja Lwówecki.info zwróciła się do Zarządu ZM Niebieszczańscy z prośbą o ustosunkowanie się do nich. Zapytaliśmy także czy i jakie kroki po ukazaniu się tych materiałów podjął Zarząd Zakładów Mięsnych Niebieszczańscy, czy nastąpią zmiany w prowadzonej polityce informacyjnej i czy konsumenci zostaną przeproszeni? Jak tylko otrzymamy wyjaśniania, to natychmiast je opublikujemy.

Nagrania Marcina Bustowskiego w mediach społecznościowych łącznie mają kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń, blisko 4 tysiące udostępnień i blisko 2 tysiące komentarzy. Informacje rozchodzą się lotem błyskawicy. Pytanie, czy instytucje, które powinny stać po stronie konsumentów i bronić ich, jak na przykład Sanepid, Inspekcja Handlowa, UOKiK, czy prokuratura podejmą trudny temat?

Dziś rolnicy w całym kraju blokują drogi sprzeciwiając się polityce rolnej Unii Europejskiej oraz niekontrolowanemu napływowi produktów rolny z Ukrainy. Marcin Bustowski w nagraniu wspomina także o tym, że w Zakładach Mięsnych Niebieszczańscy gościł niedawno wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Janusz Kowalski, który dziękował firmie za to, że tak bardzo wspiera ona polskiego rolnika. W ocenie Bustowskiego rolnicy zamiast blokować drogi powinni teraz blokować dojazd do zakładów w Proszówce, bo prowadzona tam polityka szkodzi polskiemu konsumentowi.

71 KOMENTARZE

 1. A mycie mięsa w sklepach płynem do naczyń? Pracownicy ich sklepów mówią o tym od lat, od lat to również praktykują przez odgórny „rozkaz”.
  Kupowałam mięso na rosół w sobotę, a w niedzielę nie nadawało się do niczego, bo było obślizgłe i śmierdzące. To się zdarzało regularnie, więc przestałam robić tam zakupy już dawno. „I wiesz co jesz” właśnie nie mieliśmy o tym pojęcia. Syf i powolne trucie ludzi.

  • Każda gospodyni domowa wie że najważniejszą rzeczą dla mięsa i wędlin jest reżim chłodniczego przechowywania. Nie Prezes i Zakład są winni tylko konkretny pracownik w magazynie lub sklepie. A ponieważ ludzi do pracy brak to w jednych delikatesach (tam gdzie ja kupuję) wszystko błyszczy i mięsko pyszne a w innych gdzie pracują niesumienni pracownicy czasem mięso w domu “dostaje nóg”. Zwolniona pracownica (ta z video) być może jest specjalistką od psucia mięsa. Dodam tylko że mój kot zajada się mięsem od Niebieszczańskich a do Biedronkowego nie podchodzi.

 2. Nie kupujcie od nich wyrobów. Jakość woła o pomstę do nieba. Koleżanka tam pracowała i mówiła że cuda się dzieją mięsa są maczane w różnych płynach chemicznych, często przeterminowane i cuchnące. Nie raz mówiła że to obóz pracy gdzie naruszane są prawa pracownika.

  • Zgadza się, też mam złe wspoimnienia z pracy u nich. Ścinki z wędlin były zbierane przez tydzień i segregowane, oddawane do zakładu. Robili z nich tanie kielbasy

  • Fakt że wciąż mają kilkadziesiąt sklepów i setki odbiorców instytucjonalnych w tym wojsko świadczy o jakości produkcji. Sam kupuję w ich sklepie ponad 10 lat. A praca szczególnie w tej branży obciążona jest dużym stresem (wrażliwy na zepsucie produkt).

  • Dziennikarstwo ma miejsce wtedy kiedy obie strony wypowiadają się. A video zawiera jednostronny wątek. Gdyby Bustowski podjął chociaż próbę kontaktu z Zarządem firmy uwierzyłbym że działa w dobrej wierze. Mamy już w Sejmie Kołodziejczaka! Też biegał po sklepach i tropił niezgodności na etykietach. Teraz w nagrode wypoczywa w ławach sejmowych. Broniąc polskich rolników atakuje polskiego przedsiębiorce. Schizofremia albo działanie na zlecenie.

 3. Bustowski to atencjusz, który od lat próbuje wozić się na plecach innych. Jest zwykłym nierobem próbującym z marnym skutkiem przyczepić się do kogoś aby tylko zwrócić na siebie uwagę. Nie wiem co chce tym osiągnąć, chociaż część ludzi jak widać ślepo wierzy w jego kocopoły. Oby firma Niebieszczański złożyła pozew w sprawie pomówienia lub działania na szkodę firmy a sąd dowalił mu taką karę żeby albow końcu wziął się za uczciwą pracę i spłacał to przez resztę życia albo poszedł siedzieć. Nie podoba mu się padlina z jednej rzeźni niech idzie do drugiej. A takie teorie które po raz kolejny wrzuca niech opowiada na forum płaskoziemców a nie publicznie.

 4. Następny który pokazuje prawdę do czasu objęcia ministrialnego stołka. No ale tak jest jak mówi. I znam osobiście przypadek przepakowywania pomidorów z Hiszpanii w Holandii i sprzedawania jako holenderskie. Życie…..

 5. Truciciel Ludzi !
  Niech sam sobie wpierdziela popsute (kąpane)
  mięso!
  Powini go zamknąć za to !
  Sanepid pewnie brał do kieszeni (powinni też ponieść konsekwencje)!
  ZAMKNĄĆ ZAKŁAY !
  Kiedyś myli mięso płynem do naczyń po czym sprzedawali .

  • Do DLW. Masz rację takich oszołomów jak Bustowski jest więcej. Jeżeli dają do sklepów zatrute mięso to czy ktoś zna choć jeden przypadek zatrucia człowieka po jego zjedzeniu?? Jeżeli nie to oznacza że to wszystko robione jest pod publikę a oszołomy piszą na tym forum glupoty bez rozeznania i wiedzy jaka jest prawda!!!

  • Żona ma zakaz – hahaha.
   Bo sam jesteś taką pierdołą że nawet zakupów nie potrafisz zrobić? Albo pan i wlaTca na włościach – w żonobijce i skórzanych kapciach

 6. “Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe jednej z najbardziej kontrowersyjnych partii w kraju. Chodzi o Przebudzonych Konsumentów — ugrupowanie, którym kieruje Marcin Bustowski, rolnik spod Jeleniej Góry. O partii pisze “Rzeczpospolita”, podkreślając jej prorosyjskie sympatie.”

  • Od lat sprowadzają mięso z zagranicy. Szybka zmiana opakowania i leci jako swojskie… Nie jednokrotnie szef kazał nam kąpać stare mięso w chemikaliach… BO TO MA WYJECHAĆ.. A jak coś już było naprawdę zepsute do tego stopnia, że nawet kąpiel nie pomagała to wtedy darł mordę na pół zakładu. O wyzwiskach w kierunku pracowników nie wspomnę. Jednym słowem kołchoz.. Sanepid nic nie robi po za sprawdzaniem dokumentów na których wszytsko jest okej. Chyba wiadomo dlaczego… Kasa się zgadza i tyle. Niebieszczanskich już dawno powinni pozamykać za to co robią. Zapytajcie kierowców na jakich warunkach pracują.. Najniższa krajowa na umowie a reszta pod stołem.

 7. Wszystko fajnie, tylko jeżeli mięso nie jest od Polskiego rolnika to niech nie wystawiają napisu produkt z Polski, a pozatym Polscy rolnicy chodowcy nie mają gdzie sprzedać swojego mięsa ,i rynki są zapchane zachodnim mięsem .

 8. Wielkie halo tylko dla czego w sklepie niewinną kobiecinie atakuje ona tylko pracuje i sprzedaje co jej przywiozą nie ma wpływu skąd. Taka akcje powinien zrobić w biurze firmy a nie atakuje niewinną kobiete

 9. Pan Gustowali niech będzie ostrożny!Bo żeby go nie odwiedzili mocni panowie, ostatnio jest to modne w rządzie , kiedyś już właściciele mieli epizod z mafią .Takich rzeczy się puszcza płazem! Chodzi o grubą kasę i nie ma sentymentów!

 10. Pan Niebieszczański na obecną chwilę jest biznesmenem więc zdrowie klientów ma głęboko
  Liczy się kasa i dobra passa ,ma wielkie ambicje gonić tych miliarderów
  Prawnicy i urzędasy za prezenty świąteczne załatwią sprawę

 11. Nie pierwszy raz czytałam o myciu i faszerowaniu w Proszówce, ja też w domu myję mięso i faszeruję… Z jedną różnicą: na swoje konto zdrowotne a nie na konto dziesiątek tysięcy innych konsumentów.
  Dlatego też nie dziwi mnie nazwanie tego – który to nagłaśnia, ruskim agentem, tak było za Jarosława, tak jest teraz za Donalda.
  Teraz w Proszówce trwa nieustająca nasiadówka, szukanie zdrajczyni i ustawianie wtajemniczonych. Zrobią z niej lenia, awanturnika i niespełna rozumu. Pojawią się listy poparcia dla szefostwa zakładu, sanepid potwierdzi krystaliczność i czystość polskiego i unijnego mięsa w zakładzie, pracownicy zorganizują wiec poparcia a zaopatrzenie otrzyma rozkaz zakupu tylko polskiego mięsa w najbliższym miesiącu, potem wszystko wróci do normy….
  Było oświadczenie dla oświadczenia, Lwówecki Info otrzyma zaszyfrowaną wiadomość a robienie nas w bambuko będzie trwało i trwało…

  • Gdyby ten zakład żył ze skupu przeterminowanego mięsa, myciu go i odsprzedaży to wtedy byłbym za skuciem w kajdany i do lochu. Zdarzy się w każdym zakładzie mięsnym taka sytuacja. Że umyją, przetworzą termicznie i sprzedadzą. Także w restauracji i w domu. Tutaj patologia w jednym miejscu a oskarżona cała firma. Polska firma. A ten youtuber jedzie właśnie na obronie polskiego…rolnictwa, przemysłu! Coś tu jest nie halo. Ten Kołodziejczak co biegał przed Bustowskim w Sejmie ławę grzeje. Grzecznie trzeba wykonywać polecenia i wtedy na końcu jest nagroda. Ten Bustowski z Konfederacji już chyba startował!

  • Kuszynka ma racje duże molochy spożywcze muszą kombinować aby przetrwac na rynku. Ukraińskie zboże niby wjeżdżało nielegalnie za Morawieckiego, teraz za Tuska też wjeżdza. Jaki wniosek, mamy państwo bezprawia od 30 lat i tal zostanie. Kto to zmieni, nikt z rządzacych, nachapać się i koniec.

 12. Czy wszystkie zamieszane w proceder urzędy odwiedziły już zakłady i wypisały protokoły że wszystko jest super?Po 34 latach działalności żaden znajomy urzędnik się nie wychyli z kontrolą.Gdzie jest oświadczenie sanepidu i inspekcji pracy?

 13. Tak . Oczywiście. Należy sprzedawać i kupować tylko polskie najzdrowsze ( ??? ) na Świecie mieso od polskich wspaniałych ( ??? ) , przestrzegających wszystkich norm i przepisów rolników . Mięso , które według raportu NIK ( Najwyższej Izby Kontroli ) jest mięsem najgorszym ( słownie – najgorszym) w Europie . Nie w Uni Europejskiej tylko w Europie .

 14. Ale macie pożywkę, jak to na pospólstwo przystało. Macie dowody, czy karmicie się plotkami ? Dobra firma, która pilnuje swojego interesu, ale widać wielu to drażni.

 15. Sklep mięsny zawsze był miejscem gdzie personel decydował o jakości sprzedawanego mięsa i wędlin. Przechowywanie w odpowiedniej temperaturze. Kupuje w tej sieci od wielu lat. Czysto, pachnie i panie uśmiechnięte. Widać w tym Wołowie zatrudnili niewłaściwą osobę ale to nie powód żeby oskarżać całą firmę gdzie większość ludzi sumiennie wykonuje swoją pracę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here