Bus uderzył w blokadę ze śmieciarki

2
372
fot.: eLuban.pl

Dziś przed 7. mieszkańcy regionu zostali obudzeni policyjnym pościgiem.

Z naszych ustaleń wynika, że pościg rozpoczął się po tym, jak srebrny bus marki Peugeot na wjeździe do Lubania od strony Zgorzelca nie zatrzymał się do kontroli, a jego kierowca usiłował staranować policjantów. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za uciekającym kierowcą, trasa pościgu wiodła przez Lubań w kierunku Przylasku, tam bus skręcił w kierunku Leśnej a następnie Szyszkowej.

Informowaliście nas, że kierowca busa bardzo ryzykował i wąskimi drogami Szyszkowej pędził z zawrotną prędkością w kierunku lubańskich Księginek. Do pościgu cały czas dołączały kolejne patrole policji. Jeden z nich na ulicy Leśnej w Lubaniu zatrzymał śmieciarkę ZGiUK w Lubaniu i poprosił kierowcę o zablokowanie drogi.

Na wszelki wypadek wysiedliśmy z auta, bo nie było wiadomo co się stanie i jak uderzy to gdzie. Czekaliśmy z minutę. Wypadł zza zakrętu i z dużą prędkością uderzył w tył wozu. – usłyszeliśmy od pracowników ZGiUK.

Prowadzący pościg policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę, który ze zderzenia wyszedł bez szwanku. Na miejscu po chwili pojawiła się straż graniczna, służba celno – skarbowa i straż pożarna.

O 6:53 nasz patrol przekazał informację o niezatrzymaniu się do kontroli busa marki Peugeot. Rozpoczęto pościg, który zakończył się kolizją ze śmieciarką. Na chwilę obecną wiemy, że pojazd wypełniony jest pudłami, w których najprawdopodobniej znajdują się papierosy – usłyszeliśmy od st. asp. Justyny Bujakiewicz – Rozeń, oficera prasowego KPP w Lubaniu.

W tej chwili na miejscu zdarzenia służby prowadzą czynności, a ruch na zablokowanym odcinku drogi odbywa się wahadłowo.

tekst/foto: eLuban.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here