Burmistrz ogłosił przetarg na utrzymanie zieleni

0
1095

Już dziś, dokładnie o godzinie 4:07 w środę 20 marca 2024 roku przypada pierwszy dzień wiosny astronomicznej. Za kilka dni wokół powinno zrobić się zielono.

 

 

Dla Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski zapowiedź nadejścia wiosny, to czas na wyłonienie wykonawcy do utrzymania zieleni w sezonie 2024, czyli koszenia, przycinania żywopłotów i pielęgnacja zieleni, która już wkrótce pojawi się w mieście.

Jak wskazuje Burmistrz Olgierd Poniźnik do zadań wykonawcy będzie należało oczyszczenie terenów zielonych i alejek w parkach ze śmieci, odpadów, chwastów, opróżnianie koszy w 3 parkach znajdujących się na terenie miasta Gryfów Śląski w poniedziałki, środy oraz piątki do godziny 9:00, zamiatanie alejek w parkach min. 1 raz w tygodniu, pielęgnacja żywopłotów na terenie miasta Gryfów Śląski polegająca na przycięciu odrostów, zgrabieniu ich i oczyszczeniu miejsc pracy, czy oczyszczanie żywopłotów z chwastów i innych nieczystości.

Jak podkreśla burmistrz koszenie terenów zielonych ma na celu zapewnienie należytego rozkrzewiania się traw.

„Trawnik nie powinien osiągać wyższej niż 10 cm i niższej niż jak 4 cm. Terminy koszenia uzależnione są od pogody, składu mieszanki traw. Pierwsze strzyżenie przypada najczęściej na połowę lub koniec kwietnia” – czytamy w zapytaniu ofertowym.

Usługa będzie wykonywana przez wykonawcę w terminie od kwietnia 2024 r. do dnia października 2024 r.


NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here