Burmistrz informuje o planowanych polowaniach zbiorowych

4
515
Uwaga polowanie - zdjęcie poglądowe

Nieco enigmatycznie dla przeciętnego mieszkańca brzmi podana przez burmistrza Mirska informacja o planowanych polowaniach zbiorowych:

Na podstawie art. 42 ab ust. 2 ustawy Prawo łowieckie (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 2033 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk podaje się do publicznej wiadomości informację o polowaniach zbiorowych planowanych do przeprowadzenia w sezonie 2019/2020 przez Koło Łowieckie „Wieniec” obwód łowiecki nr 234 i 235.” – czytamy na stronie mirskiego magistratu.

Obwód łowiecki nr 234 i 235? Czyli? Niewiele osób z pewnością wie, jaki obszar te obwody obejmują. Z pewnością warto byłoby w przyszłości podając informację „do wiadomości publicznej” wskazać dokładniej lokalizację, żeby mieszkańcy byli świadomi.

Informację o obwodach możemy znaleźć np. w Rozporządzeniu Wojewody Dolnośląskiego z 22 grudnia 2015 r. w sprawie podziału województwa dolnośląskiego na obwody łowieckie:

Obwód 234
Na północy od miejscowości Leśna drogą na wschód i południowy – wschód przez miejscowość Sucha, północną część miejscowości Stankowice, miejscowość Złotniki, miejscowość Zacisze do styku z rzeką Kwisa, skąd na południe rzeką Kwisa do miejscowości Mirsk, skąd na południe szosą do miejscowości Krobica. Następnie drogą na zachód przez miejscowość Pobiedna, Łęczyna, Czerniawa do miejscowości Ulicko do granicy państwa. Dalej granicą państwa do styku z drogą w kierunku Giebułtowa i tą drogą do skrzyżowania z drogą Świecie – Leśna, skąd przez miejscowość Świecie na północ do miejscowości Leśna tj. do punktu wyjściowego

Obwód 235
Na północ od miejscowości Gryfów Śląski torem kolejowym na wschód do miejscowości Lubomierz, skąd na południe drogą do miejscowości Chmieleń i dalej na południe do skrzyżowania z drogą Gajówka – Grudza, tą drogą na zachód do miejscowości Gajówka, skąd dalej na południe ciekiem wodnym do miejscowości Rębiszów, a następnie drogą do skrzyżowania z drogą Rębiszów – Mirsk, skąd w kierunku północno- zachodnim do miejscowości Mirsk, a dalej na północ rzeką Kwisa do miejscowości Gryfów Śląski, tj. do punktu wyjściowego.

Warto pamiętać, iż miejsca gdzie będą prowadzone polowania będą oznakowane specjalnymi tablicami ostrzegawczymi.

PLAN POLOWAŃ ZBIOROWYCH W KOLE ŁOWIECKIM ,,WIENIEC” W ŚWIERADOWIE- ZDROJU

Download (PDF, 46KB)

4 KOMENTARZE

  1. Panie burmistrzu zwracam sie z prosba o ustalenie odpowiedniego organu do sprawdzenia trzezwosci mysliwych bo jesli nie bedzie oficjalnej listy uczestnikow i badan przez KPP lwowek slaski zglaszam sprawe do KWP we wroclawiu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here