Burmistrz chce kupić nowe świecidełka

4
1274

Burmistrz Lwówka Śląskiego ogłosiła przetarg na zakup dekoracji świetlnych, które wzbogaciłyby wygląd trzech miejskich fontann.

 

Niektórzy z pewnością już się przyzwyczaili do tego, iż w połowie jesieni, kiedy na dworze szybko robi się ciemno i każdego dnia jest coraz zimniej burmistrz Lwówka Śląskiego ogłasza przetarg na zakup iluminacji świetlnych. Tak było w roku ubiegłym i tak jest i teraz.

W 2020 roku, tuż przed Sylwestrem pokazywaliśmy Wam, nową świetlną szatę fontanny z Czaplą. Dwa wcześniejsze przetargi nie wypaliły i ostatecznie przy fontannie zamontowano projektor. Chwilę później w sieci zaczęły się pojawiać zdjęcia i rozbieżne opinie. Jedni byli zachwyceni migającymi światełkami, innych ta drobna inwestycja irytowała.

W tym roku historia się powtarza. Burmistrz ogłosiła przetarg na zakup trzech kompletów iluminacji świetlnych. Chodzi o komplet iluminacji świetlnej na Fontannę z Czaplą, komplet iluminacji świetlnej na Fontannę z Lwem i komplet iluminacji świetlnej na Fontannę Sukienników.

Jak zaznaczono w ogłoszeniu burmistrz oczekiwała, że wykonawca zaproponuje różne iluminacje (dla każdej fontanny inną), które uatrakcyjnią fontanny, zarówno poprzez swoją formę i odpowiednio dobraną grę świateł, m.in. imitującą ruch wody. Przy czym wskazała, iż jest otwarta na wszelkie, kreatywne pomysły dekoracji, które pozwolą ożywić fontanny podczas ich wyłączenia z eksploatacji, a jednocześnie przyciągną mieszkańców i turystów oraz pobudzą ich wyobraźnię.

Po kilku dniach od ogłoszenia przetargu burmistrz L. Krokosz pisze: „Działając na podstawie pkt. 12 ppkt 12.1.1. zaproszenia do złożenia oferty na realizację ww. zadania, Zamawiający zawiadamia o zamknięciu niniejszego postępowania bez dokonania wyboru, ponieważ do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. do dnia 10.11.2021 r. do godz. 10:00, nie wpłynęła żadna oferta”.

Burmistrz nie odpuszcza i ogłasza kolejny przetarg. Jego wyniki powinniśmy poznać końcem tygodnia.

4 KOMENTARZE

    • To tylko się cieszyć że kupuje i to widać ,a nie że jest tak że fundusze są dobrze rozpisywane że to i to zostało zakupione a tego nie widać . To drugie to jest sztuka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here