Buddy podbił serca przyszłych policjantów

3
973
Policja Lwówek Ślaski

W ramach promocji zawodu policjanta młodzież w klasach o profilu policyjnym odwiedzili niecodzienni goście: policyjny przewodnik psa i jego podopieczny Buddy.

 

 

Młodzież kształcąca się w klasach o profilu policyjno-wojskowym poza normalnym trybem nauczania, poznaje zagadnienia związane z pracą w Policji, prawem, taktykami i technikami interwencji oraz uczy się zasad musztry.

Jedna z takich kształcących przyszłych policjantów szkół znajduje się w Złotoryi. Współpracuje ona z tamtejszą Komendą Powiatową Policji, dzięki czemu uczniowie poznają ten zawód oraz specyfikę służby na różnych stanowiskach i w przyszłości będą mogli świadomie podjąć decyzję o wstąpieniu w szeregi Policji.

– Wczoraj w ramach promocji zawodu policjanta młodzież odwiedziła sierż. Anna Firek i pies Buddy, którzy na co dzień pełnią służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Buddy jest psem patrolowo- tropiącym, a jego głównym zadaniem w trakcie służby jest patrolowanie miejsc zagrożonych, poszukiwanie osób zaginionych oraz tropienie i zatrzymywanie sprawców przestępstw. – informuje aspirant Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji.

Podczas tego spotkania młodzież dowiedziała się jak wygląda służba z czworonogiem, jakie wymagania musi spełniać policyjny przewodnik psa oraz jak wygląda szkolenie zwierząt w Policji.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here