Bomba w ZS w Lubomierzu

3
158

Na miejsce udają się służby. Na chwilę obecną nie ma ewakuacji szkoły informację potwierdza rzecznik lwóweckiej policji. 

Służby informacje o położonym w szkole ładunku pozwiązują z podobnymi informacjami w dniu wczorajszym, gdzie w całej Polsce było ponad sto podobnych zgłoszeń. W żadnym z przypadków ładunku nie znaleziono. Niemniej służby każde  takie zgłoszenie traktują poważnie i szczegółowo sprawdzają. 

 

AKTUALIZACJA

Zgodnie z przesłaną dziś rano do lubomierskiej szkoły informacją mailową ładunek miału zostać zdetonowany o godzinie 11.

Reakcja dyrekcji placówki była natychmiastowa. Pani Dyrektor Joanna Paśko-Sikora natychmiast powiadomiła służby. Na miejscu pojawili się policyjni pirotechnicy, Burmistrz Gminy Lubomierz, oraz lubomierska straż miejska. Mail został zabezpieczony. Budynek został przeszukany. Ładunku na szczęście nie znaleziono.

42 uczniów zdających dziś matury z kilkuminutowym opóźnieniem przystąpiła do egzaminu z matematyki. Egzamin przebiega bez żadnych zakłóceń i będzie on przedłużony o ten czas, w którym młodzież oczekiwała na jego rozpoczęcie.

Podobne alarmy bombowe miały miejsce dziś tylko na Dolnym Śląsku w 28 szkołach, w tym m.in. w Bolesławcu, Lubaniu i Jeleniej Górze. Wszystkie okazały się fałszywe. Niemniej postawiły one na nogi spore siły policyjne.

 

Policjanci przypominają, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne, bowiem autorzy takich “żartów” są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Za takie celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here