Bił i groził żonie pozbawieniem życia. Był agresywny wobec dzieci

0
4084

Mieszkaniec powiatu lwóweckiego ma zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz musiał opuścić lokal. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Przemoc w rodzinie to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób (członków rodziny lub innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących), w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.

Do kolejnego takiego bulwersującego zdarzenia doszło w Nowy Rok. To wówczas lwóweccy policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej.

„Interweniujący funkcjonariusze na miejscu ustalili, że mężczyzna wyzywał swoją żonę, pobił ją i groził pozbawieniem życia. W stosunku do dzieci również zachowywał się agresywnie znęcając się psychicznie. Jak się okazało to nie pierwsza tego typu sytuacja. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną.” – wyjaśnia starszy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

 

 

Funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty. Podczas interwencji zatrzymali 42-latka i osadzili w policyjnej celi, po czym usłyszał zarzuty.

Dwa dni później Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 42-latka policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz natychmiastowe opuszczenie lokalu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Numery telefonu pod którymi można uzyskać bezpłatną specjalistyczną pomoc i wsparcie /ogólnopolskie/

  • Niebieska Linia – dla osób, które czują się ofiarami przemocy w rodzinie – 800120002
  • Ogólnopolska Poradnia telefoniczna dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym – 116123

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here