Będzie protest przed lwóweckim ośrodkiem pomocy społecznej

33
4452

Protest przeciwko bezprawiu urzędników MGOPS i innych urzędników publicznych organizuje jeden z mieszkańców gminy Lwówek Śląski, który czuje się poszkodowany wydawanymi przez nich decyzjami.

 

Pan Rafał tłumaczy, iż w proteście chodzi o nagłośnienie problemu osób, które przez niezweryfikowane opinie, notatki urzędników oparte często na zeznaniach jednej osoby, która chce zaszkodzić w sprawie i dopuszcza się pomówień. Niestety, urzędnicy tego nie weryfikują i na podstawie takich pomówień wydają decyzję. Zdaniem organizatora protestu w ten sposób niszczeni są ludzie.

Sprzeciw przeciwko krzywdzeniu ludzi i dzieci przez urzędników MGOPS i inne urzędy instytucji publicznych został zarejestrowany w urzędzie Gminy. Odbędzie się on tuż przed lwóweckim ośrodkiem pomocy społecznej znajdującym się przy alei Wojska Polskiego 27 w dniu 15 września, w godzinach od 11 do 14.

Organizator protestu założył właśnie wydarzenie na profilu społecznościowym, do przyłączenia się do którego i dzielenia własnymi doświadczeniami wszystkich zaprasza. https://www.facebook.com/events/540787510464578

33 KOMENTARZE

 1. Bardzo popieram tę inicjatywę. Sama jestem poszkodowana przez decyzje urzędników i byłam pewna, że takich osób jest więcej, ale nie wiedziałam jak do nich dotrzeć. Zachęcam do wzięcia udziału w proteście pokrzywdzonych nie tylko przez urzędników MGOPS, ale i innych urzędników. Zjednoczmy się, nie bójmy się. Czas najwyższy, żeby urzędnicy zrozumieli, że władza, którą otrzymali ma być przez nich sprawowana sprawiedliwie, bezstronnie, bez krzywdy dla człowieka, a nie na podstawie ich własnego “widzi mi się”, które często niszczy ludziom życie. Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy urzędnicy i wszystkie decyzje są złe, ale przez brak odpowiedzialności za złe decyzje i brak przyznania się do błędu próbują nam wmówić, że jesteśmy bezradni i musimy się z każdą decyzją zgodzić. Pokażmy, że tak nie jest.

 2. Dokladnie niech wezma sie za Panie z zasilkow rodzinnych bo sa strasznie niemile i czuja sie jakby pieniadze byly wyplacane z ich portfela mino iz czlowiek ma przyznane swiadczenia.

  • Jeżeli chodzi o Mops to popieram. Sam miałem doczynienia z brakiem obiektywizmu i mijaniem się z prawdą. chyba czas aby wymienić część osób tam pracujących, ten ośrodek zamiast pomagać ludziom dzieli ich i doprowadza do rozpadów rodzin. Zamiast podejsc do sprawy fachowo, to prowadzi się wszystko tak, aby w papierach wyglądało to dobrze. Prosząc o pomoc brak jakiekolwiek odpowiedzi przez ponad rok czasu, mimo upominania się. Ten ośrodek nie spełnia swojej funkcji. Nie wiem jak to wygląda od strony zapomogi i pomocy finansowej bo nie korzystałem. Ale pomoc rodzinie jest tam na najniższym poziomie. Dlatego będę na pewno i podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat tej instytucji. Żenada. Burmistrz powinna się przyjrzeć.

 3. Gościu założył na facebooku wydarzenie a sam przez od 25 sierpnia nie raczył odpowiedzieć pytającej osobie o formę protestu. Czyli tego typa mają wszyscy traktować wyjątkowo a on sam innych już nie? Masakra

 4. jezeli ten pan rafal potzebuje pomocy bo sobie sam nie moze poradzic to od czeko jest instytucj MOPS pytam sie to kto ta instytucja powina sluzyc ludzia i pomagac najlepiej bradz pieniazki i nic nie robic cos nietak z ta instytucja ale unas wszystko mozliwe jest aby panu urzedasowi nie zawracac glowy urzedas powinien sluzyc ludzia

 5. Osoby w instytucjach wspomagających jednostkę społeczną w jej trudnym czasie czy osoby załatwiające sprawy służbowe w urzędach czy jednostkach powinne być empatyczne, kompetentne, pracowite i wrażliwe. Jeśli takie nie są to do zwolnienia i szukać takie osoby które mają to. Być może nie będzie nieprawidłowości i nie zdarzać będą się historie które oglądaliśmy w telewizji. No i te osoby jeśli nie pamiętają to trzeba im przypomnieć że w końcu ich pensje opłacany My, i MY oczekujemy i rzetelności i kultury, i kompetencji – tylko tyle czy aż tyle……?

 6. Na protest policja, długie pały i wąskie drzwi. Do roboty się wziąć i tyle. Kiedyś nie było znikąd żadnej pomocy i trzeba było dzieci nakarmić i wykształcić. Dzieci wiedziały, że należy im się tyle, ile wypracowano własnymi rękami. Teraz tylko 300 +, 500 +, internet, komórka i żądania. Dokąd będziemy żywić nierobów? Brać się do roboty a nie do protestu.

 7. W każdym urzędzie Lwóweckim tak jest. Urząd pracy ludzie którzy tam trafiają mają wrażenie że jak za kare. Przesłuchanie co najmniej jak w prokuraturze czy masz prawo jazdy, samochód itd ….co to ich obchodzi mam prawo być osoba bezrobotna z samochodem czy bez.

 8. DO ALISONA skaczyly sie czasy gdziebyla pala i ciasne drzwi to znaczy komuna teraz jest demokracja wolny kraj to sa pieniadze dla ludzi potrzebujacych to te pieniadze 300+ 500+ wedluk ciebie najlepiej by brzeznaczyc na nagrody i premie dla urzedasow to by bylo ok co ma robic emeryt co ma 1200 zl emerytury stary portfel co mu brak na leki nie mowiac o dalszym zyciu syty nie zrozumie glodnego

  • Dla emeryta się zgodzę, dać kasę ale dla nierobów co mają 30lat i nie chce się robić bo rączki bolą to uja powinni dostawać a nie zasiłki na dzieci. Tylko przymus do pracy, ale lepiej siedzieć na gównianym socjalu i machać dzieci dla dodatków. MIasta żreć da, kase da węgiel też.

 9. Pracuję !…O pracownikach z MOPS-u nie mogę nic złego powiedzieć!500+należy się wszystkim(pracującym i nie pracującym),nie dotyczy osób(chyba-którzy pobierają zasiłki rodz.zagraniczne)Nawet posłowie biorą500!!! urzędnicy dużo wiedzieć chcą,bo Państwo narzuciło takie wymogi.Więc na panie/ów z MOPS-u nie gniewajmy sięNigdy nieuprzejmości nie usłyszałam i nie odczułam.p.s.300+ i 500+ pobierają WSZYSCY!!!Kto pracuje np.w Niemczech to 500+nie otrzymuje,ale to …Pozdrawiam

 10. A czy klienci płacą podatki???? Tak się narobiło w naszym kraju ,że nie trzeba pracować tylko pobierać ++++. Nie pomyślą o tym ,że kiedyś emerytura i trzeba ją wypracować , czy dalej będą klientami MOPS ????

 11. Tak jest, że płacimy i utrzymujemy z naszych podatków. Jedni płacą mniej inni więcej i te 300 i te 500 i te 60 % podwyżki itp, ale to nie zwalnia urzędnika z obowiązku należytego wykonywania powierzonych obowiązków i sumiennością obsługi klienta bez względu kim on jest.

 12. U nas na wiosce w Kotliskach opieka zapewniła 3 osobą codziennie obiady, które są doworzone i opał. Te osoby to mężczyźni, którzy są stałymi bywalcami pod sklepem, nadużywają alkoholu. Nie raczą nawet pójść do pracy zarobić na własne potrzeby.
  Takim ludziom się pomaga, a matkom z dziećmi się zabiera. Na wiosce ludzie są oburzeni.

 13. Pamietam czasy gdy padła komuną urzędnicy byli jak trusie byli bardzo mili widać było u nich strach co będzie jutro czy zgubią prace teraz jest odwrotnie oczywiście jest uśmiech ale i brak empatii ciągle zasłanianie się uchwałami które wydaje Rada miasta a które to uchwały mijają się z podstawowymi prawami człowieka i są niezgodne z konstytucją krótko wychwalają jak chcą powiem jeszcze są gorsze od czerwonej zarazy

 14. Zanim państwo ochoczo i wylewnie wypiszecie tu swoje przemyślenia wypadałoby zadać sobie trud i poczytać choć 6 z “nastu” ustaw dotyczących różnych form pomocy społecznej oraz uregulowań prawnych dla osób pracujących w jednostkach pomocy społecznej. Może wówczas niektórzy z państwa zrozumieją, że panowie czy panie pijący piwo pod sklepem mają prawo do wsparcia i co więcej odwołując się od decyzji administracyjnej wygrają…z prostej przyczyny, są chorzy.Alkoholizm jest sklasyfikowaną choroba w ICD oraz DSM . “Urzędasy” jak to tu państwo piszecie muszą mieć natomiast nieliche przygotowanie teoretyczne oraz doświadczenie aby pracować w ops odsyłam do aktów prawnych normujących tę kwestię. A na koniec moi drodzy już niedługo nie będziecie musieli znosić tych urzędsow bo coraz trudniej znaleźć pracownika socjalnego chętnego do pracy. Pomaganie sprowadzono do rozdawnictwa. Szkoda chyba jednakże mojego zachodu aby niektórym z państwa to tłumaczyć.

 15. Plujecie państwo na osoby które podjęły trud edukacji skomplikowanego, trudnego i NIEWDZIĘCZNEGO zawodu pracownika socjalnego. Już nie chce się pomagać poprostu. Nie ma słowa dziękuję są tylko roszczenia, należy się i urzędasy. Nie odnoszę się tu do pracowników lwóweckich jednostek tylko do całokształtu problemu. Jednym niezaprzeczalnym faktem jest ten, że nie każdy może i powinien ten zawód wykonywać. Z oczywistych przyczyn jakimi są cechy osobowości i odporność na stres czy empatia.. zwykła ludzka uprzejmość obowiązuje wszystkich natomiast. W obecnej sytuacji, akurat tej sfery zawodowej, dochodzę do wniosku, że wśród tych którzy jeszcze chcą pracować w pomocy społecznej faktycznie są sami szaleńcy…..do czasu. Pozdrawiam, a pracownikom socjalnym życzę by coś się zmieniło…..

 16. DO MIGOTKI tu sa pisane wypowiedzi nie tylko na MOPS ALR ROWNIERZ NA PRACOWNIKOW LWOWECKICH JEDNOSTEK CO CI LUDZIE MIELI Z NIMI DOCZYNIENIA SA PRACOWNICY MILI I UPRZEJMI ALE SA TACY KTORZY W TYCH JEDNOSTKACH NIE POWINI PRACOWAC CO CHODZI ZE NIE BEDZIE MIA LKTO PRACOWAC TO JEST W BLEDZIE JAK BY TAK BYLO ZLE TO BY BYLY WOLNW ETATY DO PRACY A TAK JEST TO WSZYSTKO OBSADZONE PO ZNAJOMOSCIACH PROSZE NAGLOWEK PRZECZYTAC ZE ZROZUMIENIEM POZDAWIAM

 17. Pani Marylo proszę zatem spróbować się zatrudnić w charakterze urzędnika i dać przykład jak należy wykonywać obowiązki na takim stanowisku. Co do zatrudnienia poprzez tzw znajomości to chyba już te czasy minęły..liczą się kwalifikacje i doświadczenie. W każdym razie tak powinno być. Na koniec dodam, że niestety faktem jest, że we wszystkich miejscach pracy można spotkać osoby nieuprzejme, złośliwe czy niekompetentne. W każdym zawodzie. Chętnych do pracy w ops naprawdę nie ma. Spowodowane jest to wymaganiami w wykształceniu oraz niestety niskimi pensjami, które w większości są niższe niż np suma wszystkich zasiłków przyznanych wspieranej rodzinie. Oczywiście to kwestie, które są indywidualne dla różnych gmin o różnych budżetach…

 18. I jeszcze jeden ważny aspekt – od każdej decyzji administracyjnej, która wydaje się lub jest krzywdząca przysługuje odwołanie do wyższej instancji. natomiast nieuprzejmość urzędnika itp. również w formie pisemnej można zgłosić do przełożonych…bo chyba nie wszystkich urzędników w Lwówku Ślaskim chcecie się państwo pozbyć…

 19. DO PANI MIGOTKI jestem emerytka pracowalam w jednostce publicznej na nizszym stanowisku iwiem jaka tam praca jest i dziekuje bogu ze dopracowalam i doczekalam emerytury rzeczywistosc inna a opisywania przez PANIA sytulacje urzednicy wyrzszej swery inaczej sie maja do nirzszych sa zastraszani isa caly czas w stresie poniewasz sie boja o prace niejst tak kolorowo pozdrawiam i doczekania emerytury

 20. Do emerytki. Serdecznie gratuluję Pani emerytury. Zgadzam się co do stresu. Nawet z prostej przyczyny inne rozumienie przepisów prawa. Słynne musisz być kreatywny. Ci wyżej są też w “kanapce”. Pod spodem pracownik na wierzchu przełożony w tle petent, m.in. protestujący…. wielu czuje się również jak Marek Konrad w scenie z filmu ” Dzień świra” zaglądając na konto..a potem odbierając emeryturę. Nie sięgamy po darmowe pieniądze, pracujemy na swoje świadczenia emerytalne , odprowadzamy podatki. Czy warto? ???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here