Bardzo zła jakość powietrza w Lwówku Śląskim

7
413

Pomiary z czujników zainstalowanych w Lwówku Śląskim nie pozostawiają wątpliwości. Jakość powietrza w mieście, szczególnie w jego centrum jest bardzo zła.

 

Informacja podana przez Airly.eu wskazuje znaczne przekroczenie norm. Zła jakość powietrza ma negatywny wpływ na zdrowie. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci, które powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu.

Prognoza jakości powietrza – przygotowywana jest z użyciem nowoczesnych metod obliczeniowych bazujących na algorytmach uczenia maszynowego (Machine Learning). Owa prognoza generowana jest indywidualnie dla każdego punktu (stacji) pomiarowej Airly, z użyciem najnowszych procedur opartych o sztuczne sieci neuronowe. Przewidywanie zanieczyszczenia obejmuje kolejne 24 godziny z jednogodzinną rozdzielczością i podawane jest w postaci międzynarodowego indeksu CAQI – czytamy na stronie Airly.eu

Główną przyczyną złej jakości powietrza w okresie sezonu grzewczego jest emisja z indywidualnego ogrzewania budynków mieszkalnych, czyli tzw „niska emisja” ze względu na małą wysokość kominów, z których emitowane są zanieczyszczenia.

Ta szkodliwa emisja powodowana jest głównie spalaniem paliw złej jakości, w bardzo wielu przypadkach w starych paleniskach, o słabych parametrach energetycznych.

Piątkowy poranek nie jest tu jakimś szczególnym wyjątkiem. Podobne wskazania na mapie można obserwować w większości mroźnych dni. Szczególnie w godzinach wieczornych wskaźniki na mapie przybierają coraz bardziej intensywne barwy świadczące o rosnącym zagrożeniu.

Jakość powietrza na bieżąco możesz śledzić na stronie: airly.eu

7 KOMENTARZE

  1. A w Lubomierzu zwłaszcza w obszarze rynku to dopiero jest koszmar smogowy. Ale jestem przekonany, że ochrona środowiska wie i już przekazała burmistrzowi rozwiązania do poprawy tego stanu

    • Przecież płakowice to teraz takie nowobogackie osiedle, taki prestiż, wszystkie osobistości tam zamieszkują….palicie plastikiem, państwo VIPy czy brunatnym z biedaszybów?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here