Awaryjny zrzut ścieków do Kwisy

17
3669
zdjęcie poglądowe

Po latach zmagania się z dramatyczną sytuacją, kiedy to przy każdym większym deszczu ulicami płynęły fekalia władze uzdrowiska znalazły sposób na rozwiązanie problemu. Za blisko sto tysięcy wybudują przelew i przekierują ścieki do rzeki Kwisy.

 

O rozpisaniu przez burmistrza Marciniaka przetargu na to zadanie i wyborze najkorzystniejszej oferty informuje radny Mateusz Szumlas: „Wczoraj została wybrana najkorzystniejsza oferta na wykonanie przelewu burzowego wraz z wylotem ścieków burzowych do rzeki Kwisy z przepompowni ścieków ogólnospławnych przy ul. Bocznej w Świeradowie-Zdroju.”.

 

Pan radny niejednokrotnie interweniował w sprawie ścieków, fekaliów, jakie podczas intensywnych opadów deszczu pojawiały się początkowo na ulicy 11- Listopada, a później na ulicy Bocznej. Teraz przyznaje, iż problemu nie będzie już widać na ulicach uzdrowiska, ale nie oznacza to, że on zniknie:

Niebawem nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczną się prace. Problem wybijania studzienek kanalizacyjnych skończy się na ul. Bocznej, ale nie oznacza, iż, zniknie całkowicie. Teraz ścieki będą bezpośrednio przelewem wpływać do Kwisy.”. – zauważa pan radny.

Jak Wam podoba się takie rozwiązanie problemu wdrażane przez burmistrza Świeradowa- Zdroju?

17 KOMENTARZE

 1. Świetny pomysł,brawo włodarze uzdrowiska w gratisie w przetargu proszę zapisać obowiązkowa kąpiel dla nich w Kwisie przy ,każdej burzy i ulewie metr poniżej miejsca zrzutu i wczasy nad jez.Zlotnickim i Leśniańskim

 2. Super, teraz wszystkie fekalia Warszafki na wczasach będą do powąchania i podglądania w Orłowicach, Kamieniu i Mirsku.

  Samorząd Gminny Mirska nie zamierza absolutnie nic z tym zrobić???

 3. Jezioro w tym roku wyglądało tragicznie. Woda zielona, smród, gówna i nie wiadomo co jeszcze. Zwykłemu Januszowi wali się 5 tysięcy zł grzywny za niewielki zrzut, a teraz kut*y mają jawną zgodę na taki proceder. Kto to będzie kontrolował?!

 4. Q..rwa kto na takie coś pozwolił? Gdzie są zieloni i inni obrońcy środowiska? Niech sobie Świeradów przeladowany inwestycjami hotelowym wybuduje sprawną instalację sanitarną. TO SIĘ W GLOWIE NIE MIEŚCI.

 5. Obserwator, dobrze powiedziane.
  Nabudują hoteli, naściągają gości a śmieci i cały syf wywalą dookoła miasta.

  Jak dla mnie takie rozwiązanie wywalania gówna do rzeki jest nie do zaakceptowania.
  Cały ten chlew w końcu wpłynie do zbiorników zaporowych i tam będzie osiadał na dnie tworząc niebezpieczne związki które przy zrzutach wody z zaporówek dolnym spustem zniszczy dolne odcinki rzek.
  Widać brak mózgu u niektórych.
  Zatkać co poniektórym gęby hajsem.
  Robić wszystko na odpierdol aby pozbyć się problemu i dalej czerpać korzyści.

  U nich będzie czysto, ale gdzie indziej będzie syf który ich nie będzie dotyczył.

 6. Czy ja dobrze rozumiem, legalny zrzut ścieków do rzeki Kwisy????Czy ich do reszty pojebało,kto na takie coś chce zezwolić.Calkiem niedawno afera w telewizji o odprowadzanie ścieków do Kwisy przez “znany”swieradowski hotel,a teraz to na legalu chcą robić???To jest PATOLOGIA

 7. Tragedia, myślałem, że to żart… Już kilka lat temu ryby w Kwisie padały od tego syfu. A teraz ma jeszcze legalnie powstać takie coś? Gdzie są ekolodzy?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here