Autobus z dziećmi i niesprawnymi hamulcami

0
1191
fot. WITD Wrocław

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i zakazem dalszej jazdy zakończyła się kontrola autobusu, który miał przewieźć grupę zuchów i harcerzy na letni wypoczynek. Poważną usterkę wykrył patrol z dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Po dzieci i młodzież przyjechał inny, sprawny technicznie autobus.

 

W środę (14 lipca), w Czernicy funkcjonariusze ITD dokonali na wniosek organizatora przewozu, kontroli autobus, którym miała podróżować grupa zuchów i harcerz do Białego Brzegu. Inspektorzy, stwierdzili, że autobus ma poważną usterkę układu hamulcowego polegającą na jego nieszczelności i ubytku powietrza.

Inspektorzy zatrzymali jego dowód rejestracyjny i wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli. Po grupę dzieci i młodzieży przyjechał, sprawny autobus.

Pamiętajmy, iż Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Na terenie powiatu lwóweckiego miejsce kontroli wyznaczone są po wcześniejszym uzgodnieniu Policją w Lwówku Śląskim, co można zrobić dzwoniąc pod numery telefonu: 47 873 52 00, 47 873 51 20, 47 873 52 12.

OGÓLNOPOLSKI WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW
WAKACJE – 2021 DOSTĘPNY JEST TUTAJ.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here