Audi zmiażdżone przez lokomotywę

0
420
Audi po zderzeniu z lokomotywą w Gościszowie 9.10.2019 (fot. Kazimierz Marczewski Bolec.info)

O wypadku, do którego doszło po godzinie 19 w środę, 9 października 2019 roku w okolicach Gościszowa informuje portal Bolec.info.

Audi jadące z Gościszowa w kierunku Lubania zostało staranowane przez lokomotywę. – czytamy na łamach bolesławieckiego portalu, który dodaje, iż w wyniki zderzenia dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala.

Do zderzenia doprowadził 60 -letni kierowca Audi, mieszkaniec Lubania. Nie ustąpił pierwszeństwa na przejeździe kolejowym lokomotywie. Dwie pasażerki samochodu zostały ranne, 44-letnia kobieta doznała urazu żeber i kręgosłupa oraz 40-letnia kobieta z urazem żeber, barki oraz miednicy. Obie kobiety trafiły do szpitala i są mieszkankami powiatu lubańskiego.

Audi po zderzeniu z lokomotywą w Gościszowie 9.10.2019 (fot. Kazimierz Marczewski Bolec.info)

Zaledwie kilka dni temu o sytuacji, w której mogło dojść do podobnej tragedii informowała złotoryjska policja.

Zderzenie samochodu z rozpędzonym pociągiem często kończy się tragicznie dla pasażerów auta. Jednak nie brakuje kierowców, którzy z różnych powodów próbują przejeżdżać przez tory w trakcie opuszczanych szlabanów czy też bez zatrzymania w miejscu ustawienia znaku STOP. Do jednej z takich sytuacji doszło w Złotoryi, gdzie 34-letni kierowca wjechał na przejazd kolejowy pomimo palącej się sygnalizacji świetlnej. Kiedy zauważył opuszczający się szlaban nie zdążył wycofać, a w konsekwencji uszkodził go. Mężczyźnie nic się nie stało ale chwilę później mogłoby dojść do tragedii. – informowała st. sierż. Dominika Kwakszysz z Policji w Złotoryi i wyjaśniała: – Do zdarzenia doszło w Złotoryi na ul. Kolejowej. Z informacji jaka wpłynęła do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wynikało, że samochód osobowy uszkodził szlaban na przejeździe kolejowym. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ustalili, że kierujący osobową toyotą jechał ul. Grunwaldzką w kierunku ul. Kolejowej. Po dojeździe do przejazdu kolejowego nie zauważył czerwonych świateł ostrzegawczych. Dopiero kiedy wjechał na tory zauważył opuszczający się z naprzeciwka szlaban. Postanowił zjechać z torowiska wycofując auto ale w trakcie manewru uszkodził opuszczający się szlaban. Na szczęście kierowcy nic się nie stało a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Chwilę później mogłoby dojść do tragedii.

Natomiast w lipcu nie tylko regionalne media obiegł film, na którym widać było busa jednej z firm przewozowych z terenu powiatu lwóweckiego, który znalazł się pomiędzy rogatkami.

Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu po przeczytaniu komunikatu i obejrzeniu nagrania polecił potraktować sprawę priorytetowo w związku z zaistniałym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wykonać czynności wyjaśniające w celu szczegółowego ustalenia okoliczności i przyczyn zaistniałej sytuacji. – wyjaśniała asp.szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec dodając, iż kierowca został ustalony, był to 33-letni mieszkaniec Bolesławca. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latkowi i skierowali wniosek o ukaranie kierowcy do Sądu.

W obu tych przytoczonych przypadkach obyło się bez tragedii, ale tych na przejazdach kolejowych nie brakuje.

Z danych portalu bezpieczny-przejazd.pl wynika, iż tylko we wrześniu 2019 roku doszło do 11 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych. W wyniku tych zdarzeń 6 osób straciło życie a dwie zostały ciężko ranne. Natomiast od początku 2019 roku odnotowano aż 143 – wypadki i kolizje, w których 18 osób zostało ciężko rannych a 50 poniosło śmierć.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here