Audi wybiło dziurę w ścianie stodoły

4
2379

Do zderzenia Audi ze ścianą stodoły doszło gdy kierowca wykonywał manewr wyprzedzania innego samochodu. Oboje kierowcy mieli swoje racje co do winy za zaistniałe zdarzenie, jednak policja ukarała tylko jednego z nich.

 

Do zdarzenia doszło około 10:30 na wjeździe do Radzimowa od strony Platerówki. Kierowca Audi, będąc już w terenie zabudowanym, rozpoczął manewr wyprzedzania jadącej przed nim Toyoty. Gdy był w jego trakcie kierująca Toyotą zaczęła skręcać w znajdującą się po lewej stronie drogę, tym samym spychając Audi z jezdni.

W ten sposób rozpędzony samochód został zepchnięty ze swojego toru jazdy i uderzył z impetem w ścianę stojącej na skrzyżowaniu stodoły. Siła uderzenia była na tyle duża, że w ścianie wybita została dziura, a pasażerka Audi odniosła obrażenia twarzy.

Kierowca Audi twierdził, że manewr skrętu był sygnalizowany w ostatniej chwili, a kierująca Toyotą, że gdyby jechał zgodnie z obowiązującą w terenie zabudowanym prędkością nie doszłoby do kolizji.

Przybyły na miejsce patrol policji po zapoznaniu się z okolicznościami zdarzenia mandatem ukarał kierującą Toyotą.

-/eLuban.pl/-

4 KOMENTARZE

 1. Bez sensu. Wyprzedzal w terenie zabudowanym? Na drodze gdzie można było skręcić w inną drogę? Ten policjant powinien być wywalony na zbity pysk. Pani wyprzedzania powinna iść z tym do sądu i wygra w ciałach.

 2. Tego inteligentnego inaczej Policjanta chyba przeniesiono z Oświęcimia, zaraz po wypadku Brioszki.
  Skoro tam było SKRZYŻOWANIE to wykładnia przepisów nie pozostawia złudzeń:

  Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni: na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.
  Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3 (czyli na skrzyżowaniu), pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem, że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.

  Tłumacząc z polskiego na policyjne – to skrzyżowanie nie jest rondem i nie posiada sygnalizacji – więc nie można na nim wyprzedzać! Kierujący Audi mógłby wyprzedzić Toyotę (patrz definicja wyprzedzania) na skrzyżowaniu i kiedy ta sygnalizuje zamiar skrętu pod warunkiem że nie wjechałby na pas do jazdy z kierunku przeciwnego – czyli w tym przypadku PO PRAWEJ STRONIE!

  Ze strony kierującej Toyotą należy się skarga na czynności pożal się Boże funkcjonariuszy i żądanie naprawy z polisy sprawcy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here