Aresztowani za ciężkie pobicie mężczyzny

3
1240

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu miejscowy Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec trzech sprawców pobicia mężczyzny, do jakiego doszło w na terenie powiatu lubańskiego.

12 kwietnia 2020 roku, w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubańskiego, Jacek S. Piotr K. oraz Sebastian K. weszli do domu Juliana S., po czym zaatakowali go. Mężczyzna był przez sprawców bity i kopany po całym ciele. Zadawali mu oni również dotkliwe obrażenia przy użyciu znajdującej się w mieszkaniu kuli ortopedycznej. Pokrzywdzony stracił przytomność.

W wyniku działania sprawców doznał on rozległych obrażeń, w tym organów wewnętrznych, realnie zagrażających jego życiu.

Po ustaleniu i zatrzymaniu sprawców przez funkcjonariuszy Policji, 15 kwietnia 2020 roku zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono im zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i spowodowania u pokrzywdzonego ciężkich obrażeń ciała zagrażających jego życiu.

Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanych, skierował do Sądu skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Zarzucone Jackowi S., Piotrowi K. i Sebastianowi K. przestępstwo stanowi zbrodnię, zagrożoną karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Piotr K. to mieszkaniec powiatu lubańskiego. Pozostali sprawcy nie mają stałego miejsca zamieszkania. Podejrzani są w wieku od 22 do 38 lat.

 

-/ Prokuratura Okręgowa JG/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here