Areszt dla sprawcy przestępstw seksualnych

4
2426

Decyzją sądu 48-letni mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego jest podejrzany o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec osoby nieletniej oraz obcowanie płciowe z osobą niepełnosprawną. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymali informację od jednego z członków rodziny o podejrzeniu wykorzystywania seksualnego przez 48-letniego mężczyznę osób mu najbliższych.

Policjanci w sposób szczegółowy i jednocześnie delikatny rozpytali osoby poszkodowane na okoliczność tego zgłoszenia.

48-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego dobrowolnie poddał się zatrzymaniu, po czym został osadzony w policyjnej celi.

Śledczy z lwóweckiej komendy przygotowali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej oraz obcowania płciowego z osobą nieporadną i zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Sprawca w całości przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Sąd po rozpoznaniu sprawy aresztował 48-latka na trzy miesiące.

Za tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP w Lwówku Śląskim/-

4 KOMENTARZE

  1. To jak po co robić i czekać na sprawę w sądzie . Niech sam sobie wymierzy czyli prześcieradło na szyi i o kojo.albo puścić do celi z normalnymi osadzonymi a nie będzie na ochronce .huja ujebac i zamiast paczek czy wypisek tylko dwa produkty jeden to wazelina drugi to talk aby nie piekło jego. Tylko niech uważa jak pod prysznicem się będzie schylał

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here