Areszt dla 33- latka za znęcanie i stalking

2
1904

Policjanci z gryfowskiego komisariatu zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o psychiczne znęcanie się nad swoją byłą partnerką oraz uporczywe nękanie jej. Na wniosek śledczych, prokurator zwrócił się do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku.

 

Od kilku lat 33-letni mężczyzna znęcał się psychicznie nad swoją konkubiną. Stróże prawa ustalili, że oprawca wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał i poniżał pokrzywdzoną. Kiedy związek się skończył mężczyzna wielokrotnie i uporczywie dzwonił do byłej partnerki i wysyłał wiadomości, w których jej groził.

Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, mężczyzna został zatrzymany. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 33-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku stosując 3 miesięczny areszt dla zatrzymanego.

Za znęcanie się oraz uporczywe nękanie mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here