Akcja krwiodawstwa w Gryfowie Śląskim

0
143

Informujemy, że pobór krwi w Ambulansie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu odbędzie się w dniach 13 i 14 sierpnia 2019 roku, w godz. 9-13,00 przed Wielospecjalistyczną Przychodnią Zdrowia w Gryfowie Śląskim, przy ul. Malowniczej 1 (koło remizy straży pożarnej).

Telefon do ambulansu 697 667 866.

Serdecznie zapraszamy

 

POWINIENEŚ WIEDZIEĆ
„Twoja krew – to dar życia”

Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.

Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także chorym cierpiącym na szereg poważnych schorzeń. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych składników, pozwala ratować życie i zdrowie.

Ponadto krew jest lekiem, który pozyskujemy jedynie dzięki dobroci ludzkiej, ponieważ tylko człowiek może ofiarować go drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar – dar życia.

Nie przechodźcie, więc obojętnie obok placówek służby krwi oraz ruchomych punktów poboru. Odpowiednia stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakim momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.

UGiM Gryfów Śl. / RCKiK

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here