800+ z podpisem Prezydenta.

6
468
Prezydent Andrzej Duda podczas wiecu wyborczego w Bolesławcu - 3.07.2020r.

Wczoraj Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 7 lipca 2023 roku o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Na mocy nowelizacji wysokość świadczenia wychowawczego wzrośnie od 1 stycznia 2024 r. z kwoty 500 zł do 800 zł.

 

 

Program „Rodzina 500 plus”, realizowany od kwietnia 2016 r. Najpierw świadczenie przysługiwało na drugie i kolejne dziecko. Od 1 lipca 2019 r. rząd rozszerzył program i 500+ przysługuje na każde dziecko. Obecnie z programu korzysta blisko 7 mln dzieci.

Od 1 stycznia 2024 r. do polskich rodzin popłynie zwiększona kwota wsparcia finansowego o 300 zł miesięcznie. Pozostałe warunki programu pozostaną bez zmian. Wczoraj ustawę o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci podpisał Prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

Zmiana wysokości pobieranego świadczenia wychowawczego nastąpi z urzędu, bez konieczności składania dodatkowego wniosku przez osobę pobierającą świadczenie.

Jeśli ktoś nie złożył jeszcze wniosku o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, powinien zrobić to jak najszybciej. Wniosek złożony w lipcu oznacza, że prawo do 500+ przysługuje dopiero od lipca, jako miesiąca złożenia wniosku. Nie dotyczy to sytuacji, gdy składamy wniosek na nowo narodzone dziecko. Wtedy mamy na złożenie wniosku trzy miesiące od dnia urodzenia dziecka, aby prawo do świadczenia zostało ustalone od tej daty.

6 KOMENTARZE

  1. Prezydenta chwalę za to, że jest z Narodem. Walczy jak może za naszą wolność i bezpieczeństwo, popiera wszystko co Mu dadzą do podpisu, mówi to, co Mu podpowiedzą a jak sam mówi, to aż dech zapiera…

  2. Nie muszą dawać 500 ani 800, ale żeby system emerytalny nie padł dowalić odpowiedni podatek bykowy powyżej 30 lat – chyba odpowiednio żeby się wyszaleć… Ci co najwięcej komentują ciekawe czy mają sami dzieci i wiedzą jak to smakuje. Narazie płacimy podatki na swoich rodziców, dziadków, wojsko, służbę zdrowia itd. a na moja emeryturę kto zarobi jak moje dzieci będą odprowadzać podatki na tych co całe życie się bawili. A jeszcze lepsze jak trafią do domu opieki na starość w chorobie, bo kto się nimi zajmie jak nic po sobie nie pozostawili. Taki system(młody zapiernicza na starego) ma Polska, niemcy, Stany, Rosja itd. emerytalny i nic na to nie poradzimy. A jak tak bardzo boli 800 czy bykowe, to zróbcie sobie 5 dzieci i 4000 macie jak zazdrość zjada od środka.

  3. Rodzicom dzieci trzeba dać darmowe podręczniki i wszelkie akcesoria dla dziecka, ulgę w podatku na każde dziecko, stworzyć system rozsądny- by gdy dziecko dorośnie i pójdzie do pracy miało możliwość wynajęcia lub kupna mieszkania. Zawsze jest tak, że gdy na rynek trafia dodatkowy pieniądz nieprzewidziany w budżecie to trzeba go odzyskać poprzez system podatkowy. Nic za darmo. Taka jest ekonomia. Zycie na kartach kredytowych zawsze prowadzi do biedy. A nasza karta kredytowa już dawno jest wyczerpana. Dużo zdrowia i optymizmu dla wszystkich.

  4. Te inne narody może tu zostaną i uzupełnią to co od Nas pojechało na zachód…. kindergeldy też biorą i płacą podatki na Niemców, Brytyjczyków itp. Oby przybysze z Ukrainy biorące 500 pracowały

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here