2,5 miliona złotych kredytu na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań

1
1284

Burmistrz podjął decyzję o konieczności zaciągnięcia kredytu na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Pilnie na ten cel potrzebuje 2,5 miliona złotych.

 

Pod koniec października burmistrz Świeradowa- Zdroju opublikował na stronach magistratu ogłoszenie o zamówieniu na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego. Jak tłumaczy w nim przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 2.500.000,00 zł (słownie: dwa miliony pięćset tysięcy złotych) przeznaczonego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów”.

Dziś poznaliśmy zainteresowane udzieleniem kredytu dla Świeradowa- Zdroju banki. Oba to banki spółdzielcze. Jeden zaoferował cenę: 193.552,78 zł a drugi 226.754,17 zł.

Okres kredytowania to 9 lat przy czym spłata kredytu ma nastąpić w 7 ratach rocznych z karencją spłaty pierwszej raty do 25 marca 2024 roku, czyli o spłatę będą martwić się już władze wybrane w kolejnych wyborach.

1 KOMENTARZ

  1. “…o spłatę będą martwić się już władze wybrane w kolejnych wyborach.”
    Od kiedy to władza martwi się spłatą kredytu? Władza nakłada podatki, aby były pieniążki na spłatę. Z tego wynika, że martwić będą się ludzie płacący podatki jak zabraknie im na chleb. No chyba, że podatki płacić przestaną, ale czy wystarczy im odwagi kiedy policja chodzi z pałami?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here