Podejrzany o znęcanie się nad ojcem i siostrą trafił do aresztu

1
1366

Decyzją sądu 50-letni mieszkaniec gminy Lwówek Śląski najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzny podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad najbliższą rodziną, z którą zamieszkiwał. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Działając w warunkach recydywy kara może być podwyższona o połowę.

 

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Lwówek Śląski podejrzanego o znęcanie się nad ojcem i siostrą, z którymi współzamieszkiwał. Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od kilku lat stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec najbliższych osób.

Podczas interwencji policyjnej mężczyzna groził domownikom pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż i siekierę. To nie pierwsza tego typu sytuacja. Kilka lat wcześniej mężczyzna odbył karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu mężczyźnie. Dotyczy on psychicznego i fizycznego znęcania się nad ojcem i siostrą.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za znęcanie się nad rodziną 50-letniemu mężczyźnie, który działał w warunkach recydywy, grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze 7,5 lat.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here