Po raz czwarty do wygrania małe granty

0
82

Już za tydzień rusza czwarta edycja programu obywatelskiego Dolnośląskie Małe Granty. Samorząd województwa przekaże mieszkańcom w sumie pół miliona złotych na realizację projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, edukacyjnych, a także inicjatyw na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, ekologii i ochrony zwierząt, działań dla młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin oraz mniejszości narodowych i etnicznych.

Dziś marszałek Cezary Przybylski, członek zarządu województwa Michał Bobowiec, a także przedstawiciele Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych ogłosili start kolejnej edycji regionalnego programu obywatelskiego.

Głos Dolnoślązaków jest dla nas bardzo istotny. Chcemy, żeby nasze małe granty zachęcały lokalną społeczność do wspólnych działań. Kontynuujemy program, bo poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W trzech edycjach złożono prawie 1500 wniosków, a sfinansowano ponad 170 projektów. Po raz kolejny gorąco zachęcam do udziału w konkursie – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląskie Małe Granty, program wsparcia lokalnych inicjatyw, który realizowany jest przez mieszkańców Dolnego Śląska we współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych wspiera aktywność obywatelską oraz aktywizuje mieszkańców regionu w zakresie rozwiązywania lokalnych problemów. Konkurs skierowany jest do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych mogą starać się członkowie organizacji pozarządowych i niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy Dolnego Śląska.

Zależy nam na budowaniu tych najmniejszych, lokalnych społeczności w całym regionie. W tej edycji mamy do rozdysponowania pół miliona złotych. Za tę kwotę można zrealizować sporo ciekawych projektów, dlatego zachęcamy do sięgania po dotacje i zapraszamy do składania wniosków. Nabory ruszają 20 marca i potrwają do 8 kwietnia – zaznacza Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

Zainteresowani mogą składać wnioski o wsparcie projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, edukacyjnych, a także inicjatyw na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, ekologii i ochrony zwierząt, działań dla młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin, mniejszości narodowych i etnicznych – inicjatyw, które przede wszystkim mają zachęcić lokalną społeczność do wspólnych działań.

Wnioski można składać od 20 marca do 8 kwietnia poprzez stronę malegranty.pl. Projekty realizowane będą od 6 maja do 31 sierpnia. Wszyscy, którzy mają trudności z wypełnieniem wniosku mogą skontaktować się z doradcami projektu w biurze Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Godziny pracy opiekunów projektu, adres i telefony dostępne są na stronie: www.malegranty.pl/kontakt

Od początku programu Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył w sumie na jego realizację 1,5 mln złotych.

 

autor: UMWD

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here