22-latek z powiatu lwóweckiego złapany na kradzieży

0
1538

Najszczersze słowa uznania dla pracowników sklepu sieci salonów AGD RTV z Lubania, którzy będąc świadkami kradzieży w sklepie, ruszyli w pieszy pościg i ujęli złodzieja. 22- latek został przekazany przybyłym na miejsce policjantom i trafił do policyjnej celi. Jak się okazało, podejrzany był nietrzeźwy oraz poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem ustalenia miejsca pobytu. Za czyn, którego dokonał odpowie przed sądem, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek (03.02.br) w godzinach popołudniowych w sklepie sieci salonów AGD i RTV w Lubaniu. Młody mężczyzna wybiegł ze sklepu trzymając w rękach trzy konsole do gier. W pościg pieszy ruszyli za nim pracownicy sklepu, wcześniej powiadamiając o zdarzeniu dyżurnego lubańskiej komendy.

Natychmiast w rejon został wysłany patrol policji. Na ulicy Warszawskiej w Lubaniu patrol zmotoryzowany zauważył uciekającego mężczyznę oraz biegnących za nim młodych ludzi. Osoby te wbiegły w podwórko, gdzie ujęli złodzieja. W celu zapobieżenia dalszej ucieczki mężczyzna został przekazany mundurowym a następnie doprowadzony do jednostki policji.

Sprawcą kradzieży okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. W trakcie zatrzymania od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, w związku z czym został przebadany na zawartość alkoholu. Miał w organizmie 0,56 promila. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem ustalenia miejsca pobytu.

22- latek po spędzonej nocy w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Niebawem stanie przed sądem, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia. Skradzione konsolezostały odzyskane.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here