18- latek z powiatu lwóweckiego zatrzymany za rozbój. Grozi mu do 12 lat więzienia

2
1857

Na 2 miesiące do aresztu trafił 18-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który wraz z 16-latkiem dopuścił się rozboju. Zostali oni zatrzymani przez jeleniogórskich policjantów. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Nastolatkowie zaatakowali mężczyznę, z którym wcześniej spożywali alkohol. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Za popełnione przestępstwo rozboju 18-latkowi grozić może nawet do 12 lat pozbawienia wolności, a 16-latek za popełniony czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o dokonanie rozboju. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również 16-latka, który za popełniony czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Kilka dni temu około godziny 22.50 oficer dyżurny komendy miejskiej w Jeleniej Górze został powiadomiony o napadzie na mężczyznę, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu.

Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzony wraz z dwójką nastolatków, wracał z Jeleniej Góry pociągiem do domu. W trakcie podróży wspólnie spożywali alkohol, a po wyjściu z pociągu doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. W efekcie nastolatkowie pobili go i okradli.

Ich łupem padła kurtka, w której był telefon komórkowy, buty, dokumenty i gotówka. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na ponad 700 złotych.

Mundurowi w wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności, następnego dnia zatrzymali nastolatków, którzy dopuścili się tego czynu. Odzyskali również cześć skradzionego mienia.

18-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 6 marca br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące, natomiast o dalszym losie 16-latka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP w Jeleniej Górze/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here