16 mandatów. Efekt kaskadowego pomiaru prędkości w powiecie

6
2684
Policja Lwówek Śląski

Nawet w kilku miejscach na tej samej drodze można było spotkać policyjne patrole. Tak te prowadzące kontrole stacjonarnie, jak i patrole mobile.

 

Wczoraj, policjanci z Lwówka Śląskiego, tak jak inni policjanci z całego kraju, prowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”.

„W oparciu o analizę zdarzeń drogowych, a także natężenie ruchu, wyznaczone zostały miejsca, w których funkcjonariusze prowadzili statyczny i dynamiczny pomiar prędkości w kilku miejscach na tej samej drodze, w tym samym czasie. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie liczby wypadków, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi dyscyplinowali kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.” – tłumaczy sierżant Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali 38 pojazdów.

„16 kierujących nie stosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości, w związku z czym sprawcy wykroczeń musieli liczyć się z konsekwencjami.” – dodaje policjantka, która wspomina, iż podczas trwania akcji w powiecie nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Policjanci w ostatnim czasie regularnie w naszym powiecie prowadzą akcje kontroli trzeźwości oraz kontroli prędkości. Warto wspomnieć, iż od niedawna w walce z piratami drogowymi policjantom pomaga radar zamontowany w nieoznakowanym radiowozie.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here