147 km / h to niechlubny rekord prędkości w Wieży koło Gryfowa Śl.

4
377

147 km / h to niechlubny rekord prędkości zarejestrowany przez lwóweckich policjantów w miejscowości Wieża koło Gryfowa Śląskiego. Mundurowi zapowiadają wzmożone kontrole.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei po latach próśb i starań przeprowadziła remont drogi wojewódzkiej 360 od Gryfowa Śląskiego w kierunku granicy państwa. Z utęsknieniem na ten remont i poprawę stanu drogi czekali mieszkańcy sołectwa Wieża i licznie przejeżdżający nią kierowcy. Niestety, teraz na nowej nawierzchni wielu kierowców zapomina o ograniczeniu prędkości i niczym rajdowcy na torze wyścigowym testuje możliwości swoich aut rozwijając niedozwolone prędkości.

Mieszkańcy sołectwa załamują ręce. Oni doskonale wiedzą do jak wielu wypadków doszło na tej drodze i obawiają się, że jak tak dalej będzie, to dojdzie do kolejnej tragedii. Policjanci z lwóweckiej drogówki starają się studzić zapędy kierowców i regularnie przeprowadzają tam kontrole drogowe.

Tylko w dniu wczorajszym w przeciągu jednej godziny mundurowi zatrzymali ośmiu kierowców, którzy w sposób znaczny przekroczyli prędkość mówi nam mł. asp. Michał Kamieński kierownik sekcji ruchu drogowego lwóweckiej policji.

Zatrzymany w tym roku w miejscowości Wieża rekordzista miała na liczniku 147 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.

Policjanci dostrzegają problem i już zapowiadają, iż w najbliższych dniach w miejscowości Wieża będą przeprowadzane wzmożone kontrole, a zatrzymani kierowcy nie będą mogli liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy.

Surowe mandaty wydają się być jedyną skuteczną metodą na brak wyobraźni kierowców. Niemniej eksperci od ruchu drogowego przypominają, iż taką najskuteczniejszą i trwałą metodą jest budowa na drodze tzw. szykan, czyli różnego rodzaju wysepek, które kierowca musi ominąć, a żeby zrobić to bezpiecznie, to musi ograniczyć prędkość. Przy remoncie tej drogi o tym nie pomyślano. Niemniej codzienne zmagania mieszkańców z piratami drogowymi powinny dać do myślenia lokalnym władzom, które mogą wnioskować o tego typu ‘spowalniacze”.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego lwóweckiej policji apelują do mieszkańców o zgłaszanie poprzez zaznaczenie na mapie – Krajowej Mapie Zagrożeń – miejsc niebezpiecznych, gdzie łamane są przepisy i deklarują, iż takie miejsca będą pod szczególną kontrolą.

4 KOMENTARZE

  1. Mroczkowice również słyną w tej kwestii. Dodatkowo coraz częściej zdarzają się tu wypadki wlasnie z przyczyn prędkości. Oby nie doszło do tragedii. Zapraszamy Panów policjantów w godzinach popoludniowych kiedy młodzież ma ciężka nogę…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here