13-latek przekonał się, że nikt nie jest anonimowy w Internecie

3
2230

O tym, że w Internecie nie można czuć się anonimowym przekonał się uczeń jednej z jeleniogórskich szkół podstawowych. Chłopak na wizytówce szkoły zniesławił dwóch nauczycieli, sądząc, że nikt nie dowie się kto jest autorem napisanego komentarza. Pokrzywdzeni w tej sprawie złożyli zawiadomienie, a policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali 13-latka jako podejrzanego o popełnienie tego czynu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

 

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie przedstawili zarzut zniesławienia funkcjonariuszy publicznych 13-letniemu uczniowi jednej z jeleniogórskich szkół podstawowych.

Dwóch nauczycieli jednej ze szkól podstawowych w Jeleniej Górze złożyło zawiadomienie o ich zniesławieniu. Okazało się, że na wizytówce szkoły 25 lutego br. ktoś zamieścił komentarz, który godził w ich dobre imię i dyskredytował ich jako nauczycieli.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że komentarz zniesławiający nauczycieli umieścił 13-letni uczeń tej szkoły. Nieletni tłumaczył się, że pisząc go nie przemyślał swojego zachowania.

Teraz o dalszym losie chłopca zdecyduje sąd rodzinny.

Przypominamy, że zniesławienie funkcjonariuszy publicznych podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych jest przestępstwem. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here